Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. júla 2014 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Ušetrite s kreditkou na dovolenke

BRATISLAVA 8. júla – Chystáte sa na dovolenku a riešite koľko hotovosti budete potrebovať. Na mieste prepočítavate výmenný kurz a hľadáte najbližšiu zmenáreň. A teraz si predstavte, že môže byť scenár vašej dovolenky oveľa pohodlnejší – napríklad s kreditkou od Cetelemu.

Výhodné nákupy v zahraničí
Použiť kreditku pri nákupoch v zahraničí môže byť výhodnejšie ako platiť v hotovosti. Cetelem navyše odmeňuje svojich klientov a vráti im 1,5% z každej bezkontaktnej platby a 1% z ostatných platieb. To platí pre platbu Kreditnou kartou Cetelem za tovary a služby, v kamenných obchodoch aj na internete, kdekoľvek na svete. Navyše, ak použité finančné prostriedky v danom mesiaci splatíte do 22. dňa nasledujúceho mesiaca, máte to bez úrokov.

Kreditka ako záloha
Nemusíte so sebou nosiť vysokú hotovosť a neriskujete, že vám niekto vybieli účet, pokiaľ použijete kreditnú kartu ako zábezpeku napr. pri zapožičaní auta alebo skútra. Kreditka od Cetelemu nie je prepojená s osobným bežným účtom, ako je to v prípade debetných kariet a naviac si ju môžete aj poistiť.

Keď predsa len potrebujete hotovosť
Ak predsa len potrebujete v zahraničí hotovosť, vyberte si ju radšej naraz a ušetríte tak na poplatkoch.

Bezpečnosť, nielen v zahraničí
Aj keď platenie kreditkou je všeobecne bezpečnejšie ako nosiť pri sebe vysokú hotovosť, nikdy nie je na škodu pripomenúť si niekoľko tipov, pre jej bezpečné používanie. A tie platia nielen v zahraničí:
– Nikdy nepíšte PIN kód na kartu!
– Neposkytujte tretím osobám akékoľvek údaje o svojej karte a ani svoj PIN kód.
– Kartu noste oddelenú od ostatných dokladov totožnosti.
– Nastavte si SMS notifikáciu o prebiehajúcich transakciách na karte.
– Pravidelne si kontrolujte výpisy z účtu.
– Pri platbe cez internet sa presvedčte, či ste na bezpečných internetových stránkach.
– Pri použití karty u obchodníka alebo v bankomate si vždy zoberte písomný doklad o realizácii.
– V prípade straty alebo odcudzenia nechajte kartu okamžite zablokovať.

www.cetelem.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

3 tipy, prečo si zaobstarať umývačku riadu Na detských okuliaroch ušetríte s Unionom až 70 eur!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.