Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. marca 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Urobte si cukríkový test

BRATISLAVA 24. marca – Dnes už kultový Cukríkový test (The Marshmallow Test) renomovaného psychológa Waltera Mischela ukázal, že schopnosť oddialiť uspokojenie je pre úspešný a naplnený život rozhodujúca.

Sebakontrola umožňuje lepšie sociálne fungovanie a lepší pocit vlastnej hodnoty, ale pomáha nám aj zvládať stres, efektívnejšie plniť ciele a vyrovnávať sa s bolestnými emóciami.
Je pevná vôľa daná vopred, alebo sa dá naučiť?

Začalo sa to v šesťdesiatych rokoch škôlkarmi v jednej americkej Materskej škole. Deťom dali na výber medzi odmenou (napríklad jeden penový cukrík marshmallow), ktorú mohli mať okamžite, a väčšou odmenou (dva cukríky), na ktorú by museli čakať osamote až dvadsať minút.
Nechali deti, aby si zo sortimentu – cukríky marshmallows, sušienky cookies, praclíčky, mentolky a podobne –vybrali odmenu, akú by najviac chceli.
Ako sa tento pokus skončil?

Niektoré deti odolali, ale väčšina sa vrhla na ten jeden cukrík. Vnútorný zápas, ktorý na deťoch pozorovali, keď sa snažili ubrániť zazvoneniu, by vám vohnal slzy do očí, možno by ste začali tlieskať ich vynaliezavosti a dostali novú nádej vďaka potenciálu, s akým dokonca aj malé deti dokážu odolávať pokušeniu a odhodlane počkajú na odloženú odmenu.

Doktor Mischel v tejto objavnej knihe čerpá z desaťročia trvajúceho výskumu a príkladov zo života. Skúma podstatu pevnej vôle, odhaľuje kognitívne schopnosti a mentálne mechanizmy, ktoré ju umožňujú, a ukazuje, ako sa dajú využiť pri prekonávaní problémov každodenného života – od udržiavania hmotnosti až po odvykanie od fajčenia, zvládnutie bolestného ľúbostného sklamania, prijímanie zásadných rozhodnutí či plánovanie dôchodkového zabezpečenia.

Kniha Cukríkový test zmení spôsob vášho zmýšľania o tom, kto ste a čím sa môžete stať.

Výskum s cukríkmi marshmallows ovplyvnil aj učebné osnovy viacerých škôl, ktoré vzdelávali širokú škálu detí – od detí žijúcich v biede až po tie, čo študujú na elitných súkromných akadémiách.
Medzinárodné investičné spoločnosti ho využívali na podporu plánov dôchodkového zabezpečenia. Zároveň sa obrázok cukríka marshmallov stal okamžite zrozumiteľným podnetom začatia diskusií o odložení uspokojenia pre takmer každé publikum.

Začítajte sa do knihy Cukríkový test.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Zdravotní klauni oslavujú 20. narodeniny a vyzývajú: Urobte radosť! Pozor na zrážky na svahu, ktoré vás v zahraničí môžu vyjsť draho. V Taliansku je už poistenie zodpovednosti povinné!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.