Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2013 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

URBÁNI: Na Slovensku je potrebné spraviť zmenu systému

BRATISLAVA 6. novembra – Na Slovensku je potrebné spraviť zmenu systému. Dnes je už jasné, že je potrebné vytvoriť nový systém riadenia spoločnosti, nakoľko zlyhal ako kapitalizmus, tak aj socializmus. V budúcnosti môže vystriedať pravicu i ľavicu nový spoločenský systém – spoločnosť pre občanov.
V rámci demokratizácie spoločnosti sme na Slovensku zaviedli decentralizáciu v regiónoch a vytvorili VÚC s veľmi limitovanými priamymi kompetenciami s tým, že sa v budúcnosti tieto kompetencie budú rozširovať.
Žiaľ, nestalo sa tak. Ani jedna vláda odvtedy nebola ochotná zbaviť sa svojich kompetencií. V krajoch to dnes vyzerá tak, že zdravotníctvo, školstvo, správa ciest atď je v rukách niekoľkých inštitúcií – ministerstiev, VÚC, miest a obcí, cirkví, súkromného sektoru a iných a rezultuje z toho organizačný chaos. Nie je nezvyklé vidieť vybudovanú cestu, ale potrebný most chýba, alebo opačne, je vybudovaný most bez cesty.
Podobné príklady by sme mohli uvádzať v každej oblasti. Chýba prepojenie medzi VÚC a ministerstvami a medzi VÚC a obcami a samozrejme občanmi. Že systém decentralizácie vo forme VÚC je nedokonalý potvrdzuje aj fakt, že
občania veľakrát nepoznajú meno predsedu VÚC a už vôbec nepoznajú poslancov.
Ak bude jeden deň Strana moderného Slovenska v parlamente a vo vláde, v čo pevne verím, budeme iniciovať vytvorenie spoločnosti pre občanov, ktorí budú sami rozhodovať v elektronickom referende o smerovaní štátu. Ak si to
občania budú želať, dotiahneme decentralizáciu do tvorivej a funkčnej podoby, ktorá prinesie rozvoj a zabezpečí lepší štandard života na Slovensku. Alternatívou funkčnej decentralizácie je len centralizovaný diktát a predpokladám, že ten na Slovensku už nikto nechce.

Milan Urbáni, predseda SMS

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Vyhlásenie Milána Urbániho, kandidáta na predsedu BBSK STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.