Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. marca 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

ÚRAD VLÁDY: Nový Čas o stretnutí Fica s prezidentom U.S.Steel zavádza

BRATISLAVA 19. marca – Nový Čas vo svojom dnešnom vydaní, v článku venujúcom sa rokovaniu predsedu vlády SR R. Fica s prezidentom U.S. Steel M. Longhim z januára tohto roku, zavádza. V titulku článku denník tvrdí: „O prepúšťaní tajne hovorili s Ficom pred voľbami!“ Táto informácia je však nepravdivá, o čom Úrad vlády SR redakciu denníka jasne informoval. Úrad vlády rokovanie s prezidentom United States Steel M. Longhim potvrdil s tým, že jeho predmetom bola kritická situácia na trhu s oceľou a možnosti vlády SR pomôcť na európskej úrovni. Úrad vlády SR súčasne jasne odmietol, že by na tomto rokovaní boli preberané otázky predaja podniku či prepúšťania zamestnancov.
Denník tak svoje nepravdivé tvrdenie uvedené v titulku opiera výlučne o jednostranné vyjadrenie zástupcu odborov podniku, ktorý navyše potvrdil, že sa o obsahu rokovania premiéra R. Fica s prezidentom M. Longhim „dozvedel“, čo znamená, že tento obsah rokovaní nemôže priamo potvrdiť.
Nový Čas teda napriek neexistencii podložených informácií a napriek jasnému stanovisku Úradu vlády SR uviedol v titulku článku nepravdivé tvrdenie, zavádza svojich čitateľov a poškodzuje tým svoju dôveryhodnosť.

Tlačový odbor Úradu vlády SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tm;mt

K téme

Zbierka okuliarov v Dúbravke zlomila rekord Ministerstvo kultúry hádže slovenských filmových producentov cez palubu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.