Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. apríla 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

ÚPSVR: Najväčší veľtrh pracovných príležitostí JOB EXPO 2016

BRATISLAVA 25. apríla –

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny pripravuje už šiesty raz najväčší veľtrh pracovných príležitostí na Slovensku Veľtrh práce – JOB EXPO 2016. Súčasťou podujatia je aj 18. medzinárodná burza práce European Job Days 2016 a 24. ročník
celonárodnej výstavy Mladý tvorca 2016. Veľtrh práce – JOB EXPO 2016 sa uskutoční v dňoch 26. – 27. apríla 2016 v priestoroch výstaviska Agrokomplex v Nitre pod záštitou predsedu vlády SR Roberta Fica a ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera.

Na jednom mieste sa stretne takmer 165 slovenských a viac ako 42 zahraničných zamestnávateľov s ponukou viac ako 30 443 voľných pracovných miest, z toho minimálne 13 443 od prítomných slovenských zamestnávateľov, viac ako 13 000 voľných pracovných miest na pracovných portáloch a vyše 4 000 zahraničných pracovných miest. K nim sa pridajú poskytovatelia neštátnych služieb zamestnanosti a európski partneri verejných služieb zamestnanosti s reálnymi pracovnými miestami, s pracovnými príležitosťami a poradenstvom pre oblasť slovenského a európskeho trhu práce, ale aj vzdelávacie agentúry, ktoré ponúknu širokú paletu služieb od poradenstva cez testovanie tzv. mäkkých zručností, jazykových
zručnosti, počítačových zručností až po hodnotenie osobnosti.

Veľtrh práce – JOB EXPO 2016 je určený nielen nezamestnaným, ktorí si hľadajú prácu, ale aj pre generáciu, vstupujúcu na trh práce v budúcnosti alebo chystajúcu sa na prípravu na povolanie.

JOB EXPO 2016 a ďalšie sprievodné podujatia budú prebiehať v štyroch výstavných pavilónoch. Pavilóny M1 a M2 sú vyhradené na hľadanie pracovných príležitostí na Slovensku. V pavilóne M2 nájdu návštevníci aj ponuky na zamestnanie v krajinách EÚ a prezentácie partnerov európskej siete EURES. V pavilóne M3 a M4 sú pripravené prezentácie duálneho vzdelávania prostredníctvom zamestnávateľov a spolupracujúcich stredných škôl, odborné prednášky, testovanie, poradenstvo a ďalšie sprievodné podujatia pre uchádzačov o zamestnanie a pre žiakov stredných škôl. V pavilóne M4 sa bude konať celoštátna prezentačná a predajná výstava výrobkov žiakov stredných odborných škôl Mladý tvorca 2016. Celkovo bude v oboch dňoch návštevníkom odprezentovaných 144 odborných prednášok a prezentácií firiem.

Dňa 26. 04. 2016 sa v pavilóne K uskutoční slávnostné otvorenie a konferencia:
09,30 – 10,00 hod. Slávnostné otvorenie výstav JOB EXPO 2016, European Job Days 2016 a Mladý tvorca 2016
11,00 – 12,30 hod. Konferencia „Duálnym vzdelávaním na trh práce“

Viac informácií nájdete na stránke www.jobexpo.sk.

Jana Lukáčová
riaditeľka kancelárie generálneho riaditeľa
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

S vyššou zamestnanosťou stúpajú aj nároky zamestnancov MPSVR: Minister Ján Richter rokoval so zástupcom Jaguar Land Rover Nitra

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.