Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. apríla 2014 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Stavebné úvery od PSS konkurujú hypotékam

BRATISLAVA 11. apríla – S výhodnými úvermi na bývanie sa v uplynulých mesiacoch pretrhlo vrece. Môžu za to najmä historicky najnižšie úrokové sadzby hypoték, vďaka ktorým je riešenie bývania pre mnohých ľudí dostupnejšie.

Na aktuálnu situáciu na finančnom trhu reaguje aj Prvá stavebná sporiteľňa so svojou najnovšou akciovou ponukou. Prichádza s úverom, ktorý má podobné parametre ako klasická hypotéka a bezkonkurenčnú úrokovú sadzbu už od 1,89 % ročne. Dostáva sa tak do prvej ligy v hre o poskytovanie vyšších úverov určených na kúpu či stavbu nehnuteľnosti, ktoré sú založené nehnuteľnosťou a ich splatnosť je viac ako 10 rokov. Takéto úvery určené pre fyzické osoby boli doteraz prevažne parketou bánk.

„Jar je najvhodnejším obdobím pre také významné rozhodnutia, ako sú kúpa či výstavba nového bývania, ale tiež rekonštrukcia toho súčasného. Preto sme sa od apríla rozhodli, okrem ponuky pre právnické osoby, ponúknuť výhodnejšie úvery na bývanie aj pre fyzické osoby. Obchodní zástupcovia najväčšej stavebnej sporiteľne ušijú klientovi úvery na bývanie priamo na mieru za najnižšie úrokové sadzby. Výsledná výška úrokov závisí od druhu úveru a doby zvolenej fixácie. Tá môže byť 1 alebo 3 roky,“ hovorí riaditeľ odbytu Prvej stavebnej sporiteľne Ing. Kamil Timura.

Úroková sadzba od 1,89 % ročne na úvery určené na výstavbu, rekonštrukciu alebo kúpu nehnuteľnosti je v súčasnosti jedna z najnižších na trhu. Výhodou je aj to, že o stavebný úver môže žiadať sporiteľ bez rozdielu veku, príjmu a majetkových pomerov. Ponuka Prvej stavebnej sporiteľne platí pre všetky medziúvery zabezpečené záložným právom s dobou splatnosti vyššou ako 10 rokov.

Ponuka PSS je však časovo ohraničená do konca júna 2014. Zvýhodnená úroková sadzba platí počas zvoleného obdobia fixácie, teda 12 alebo 36 mesiacov. Pri nižšej je úrok, samozrejme, výhodnejší. Akciový úver môže klient použiť aj na splatenie iného úveru, poskytnutého buď Prvou stavebnou sporiteľňou, ale aj inou bankou.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Tauris postavil v Košiciach moderné logistické centrum. Zefektívni distribúciu, zníži dopad na životné prostredie a zlepší pracovné podmienky pre zamestnancov Dar Taiwanu pre Ukrajinu vo výške 4,6 milióna eur navýšili Slováci a Slovenky o skoro 860-tisíc eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.