Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. júna 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Starostovská džemovačka sa niesla v duchu pomoci pre Devín

BRATISLAVA 10. júna – Jedným z vrcholov nedeľného programu Gurmán Festu Bratislava v Medickej Záhrade bola Starostovská džemovačka. Do akcie sa zapojili mestské časti Karlová Ves, Čunovo, Rača, Staré mesto, Vajnory a Záhorská Bystrica. Džemy sa pripravovali počas týždňa z tradičných surovín vyskytujúcich sa na Slovensku (jahody, broskyne, čerešne). Počas prezentácie a ochutnávky na Gurmán Feste Bratislava hlasovali ľudia, ktoré produkty sú najchutnejšie. Celkové hodnotenie mali pod dohľadom štyria porotcovia. Šéfom poroty bol Ivan Radlovský – šéfcukrár Brasserie La Marine a ďalší porotcovia: Martina Špilová(korunný cukor), Andrea Červenková (varecha.sk), Andrej Bartaloš (RTVS). Z Karlovej Vsi sa podieľali na súťaži starostka Iveta Hanulíková s podporou osobnosti zo svetovej hudby – violončelistu Slovenskej filharmónie Eugena Procháca. Z Čunova bojovala o priazeň ochutnávačov zástupkyňa starostky Renáta Čaplová, ktorú na diaľku dopĺňali bratia Hochschornerovci. Z Vajnor súťažili starosta Ján Mrva s hercom Romanom Pomajbom. Raču prezentovali starosta Peter Pilinský a herec Roman Luknár. Staré mesto starostka Tatiana Rosová so spisovateľkou Oľgou Feldekovou a herečkou Martou Sládečkovou. Nakoniec Záhorskú Bystricu starosta Jozef Krupa s atletickou legendou Máriou Mračnovou a hercom Vladimírom Kobielskym.

Víťazom hlasovania návštevníkov festivalu sa stala Záhorská Bystrica s počtom 166 hlasov. Poradie ďalej: Karlova Ves (118), Vajnory (77), Staré Mesto (57), Čunovo (41), Rača (28).

Porota hodnotila džemy v chuti, vôni, konzistencii, farbe, použití regionálnych surovín, nápaditosti a úprave zaváracích fliaš a v celkovom spôsobe prezentácie. Vyhralo Staré mesto s počtom 246 bodov. Následne: Záhorská Bystrica (242), Vajnory(238), Rača (237), Karlová Ves (233) a Čunovo (233)

Najchutnejšie džemy: Rača a Staré Mesto
Najvoňavejšie džemy: Staré Mesto
Džemy s najideálnejšou konzistenciou: Staré Mesto
Džemy s najočarujúcejšou farbou: Záhorská Bystrica
Najväčšia nápaditosť v úprave zaváracích fliaš: Karlova Ves, Rača, Staré Mesto.
Najlepší spôsob prezentácie: Karlova Ves a Vajnory

Karlovej Vsi sa najrýchlejšie podarilo vypredať zásoby džemov. Celkovo sa podarilo predať 147 džemov. Z nazbieraných 440 gurmánov (džem=3 Gurmány a Gurmán= 1) poputuje do mestskej časti Devín na pomoc po povodniach.

Do Devína smeruje aj výhra 200 od Bratislavskej mestskej časti Staré Mesto, polovica cukrovej palety určená víťazovi v hlasovaní ľudí – Záhorská Ves a už spomínaných 440 za Gurmány. Starostka mestskej časti Bratislavy Staré Mesto Tatiana Rosová vyzýva všetkých, ktorí môžu pomôcť Devínu pri spojazdnení obecného rozhlasu, nech sa prihlásia. V Devíne sú potrebné aj vysušovače vlhkosti.

Opäť sa potvrdilo, že Slováci držia spolu a v neľahkých časoch sa nájde väčšina ľudí, ktorí sú ochotní pomôcť.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Sladká pomoc Devínu Sladká pomoc Devínu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.