Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. júna 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Sladká pomoc Devínu

BRATISLAVA 24. júna – Na Gurmán Feste sa v Bratislave 9.6.2013 konala Starostovská džemovačka. Zúčastnili sa jej bratislavské mestské časti Staré mesto, Karlova Ves, Čunovo, Rača, Záhorská Bystrica a Vajnory v zastúpení svojich starostov. Džemy sa rozpredali aj vďaka originálnej prezentácii známych tvárí – Marte Sládečkovej, Márii Mračnovej, Romanovi Luknárovi, Oľge Feldekovej, Romana Pomajba, Vladimíra Kobielskeho, Eugena Procháca a mnohých ďalších. Vďaka spoločnému rozhodnutiu starostov a organizátorov poputovala finančná i nefinančná výhra – tržba z predaja džemov, dar riaditeľa festivalu a cukor od AGRANA, partnera džemovačky – do povodňou postihnutej mestskej časti Devín.

Zoznam džemov podľa jednotlivých mestských častí:
Karlova Ves – broskyňový
Rača – čerešňovo-mätový
Čunovo – jahodový
Záhorská Bystrica – jahodový
Staré mesto – jahodový
Vajnory – jahodový.

Dnes sa stretli predstavitelia mestských častí Bratislava – Staré mesto PhDr. Tatiana Rosová, Bratislava – Záhorská Bystrica Ing. Jozef Krúpa a Bratislava – Devín Ing. Ľubica Kolková priamo v Devíne. Stretnutie bolo milé, priateľské a plné spolupatričnosti a solidarity.

Pri tejto peknej príležitosti prevzala starostka Devína šek na sumu 640  od starostky Tatiany Rosovej, ktorá popriala celej mestskej časti Devín, aby sa povodne už nezopakovali. Ľubica Kolková už má aj plány, čo s peniazmi urobí, vybuduje v Devíne rozhlas, ktorý by mohol obyvateľov informovať, ale hlavne varovať, ak by im hrozilo nebezpečenstvo.

Starosta Záhorskej Bystrice daroval Devínčanom pol palety cukru so slovami: „Život v Devíne bol vlhký, tak nech je teraz aspoň trošku sladší.“ Takisto sa poďakoval organizátorom Gurmán Festu za možnosť pomôcť niekomu, kto to potrebuje. Cukor je k dispozícii Devínčanom, ktorí ho potrebujú. Ak si poň ľudia z postihnutých oblastí sami neprídu, starostka je pripravená ísť ho porozdávať.

Prítomná bola aj Viera Nackinová za organizátorov Gurmán Festu. Devínčanom odkazuje, že keď Devín nemohol prísť do Medickej záhrady, tak Medická záhrada aspoň takto prišla do Devína.

Veríme, že budúci rok pokojný Dunaj umožní, aby ten devínsky džem na Starostovskej džemovačke určite nechýbal.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Slovákov poteší nový český prémiový ležiak Krušovice Bohém Nemusíte sa zmeniť, aby ste boli šťastní a spokojní

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.