Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. októbra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Stanovisko MH SR k vyjadreniam D. Lipšica

Bratislava 4. októbra – MH SR považuje dnešné vyjadrenia D. Lipšica za politické divadlo a absolútnu neznalosť problematiky. D. Lipšic zavádza verejnosť tým, že uvádza kombináciu faktov, ktoré sa chronologicky absolútne vylučujú. Za akcionárskou zmluvou, kde štát stratil predkupné právo a nebola v zmluve právne zakotvená iná možnosť, zodpovedá aj D. Lipšic ako člen vtedajšej vlády.

V akcionárskej zmluve príde k presnému vymedzeniu spoločností spadajúcich do Hlavnej skupiny SSE ( Stredoslovenská energetika (SSE) a Stredoslovenská energetika – Distribúcia a.s (SSE-D)), v ktorých bude mať štát kvalitatívne vyššie kontrolné oprávnenie a spoločnosti spadajúcich do skupiny SSE (vybrané dcérske spoločnosti SSE), kde budú upravené princípy zastúpenia v orgánoch spoločnosti a vymenované transakcie, ku schváleniu ktorých je nutný súhlas štátu.

Štát získa nové predkupné právo pri predaji akcii zo strany EPH. Podľa doterajšej akcionárskej zmluvy nemal štát vplyv na to, kto sa stane jeho spoluakcionárom v SSE a nemal ani možnosť požadovať prevod akcii EDF na štát za rovnakých podmienok, za ktorých ich EDF prevádzal na EPH.

Príde k nahradeniu konceptu strategického plánu, ktorý bol predchádzajúcim akcionárom využívaný na obchádzanie pravidiel corporate governace konceptom strategického plánu a ročných operatívnych plánov. Zároveň príde k rozšíreniu a spresneniu okruhu vyhradených záležitostí, ktoré vyžadujú súhlas zástupcov štátu, napríklad hmotné investície, akvizície nových projektov, urovnanie súdnych sporov, zamestnanecká politika a zadlžovanie spoločnosti. Predstavenstvo bude mať exekutívnu povahu, to znamená, že nebude prichádzať k prenášaniu kompetencii predstavenstva na generálneho riaditeľa a teda obchádzaniu princípov corporate governance.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

Zdravšie a udržateľnejšie potraviny za dostupnú cenu? Stačí nakúpiť v Lidli COOP Jednota pokračuje v protiinflačnej garancii

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.