Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. apríla 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Stanovisko k článku Plus 7 dní „Objav teplej vody“

BRATISLAVA 14. apríla – Týždenník Plus 7 dní vo svojom 15. čísle v článku „Objav teplej vody“ zasa raz preukázal vysokú mieru novinárskej neprofesionality a neodbornosti. Autorka článku p. Lučaiová totiž postavila celý článok na jednostranných tvrdeniach samozvaného odborníka na energetiku Karola Gáleka bez toho, aby oslovila aj druhú stranu.
Zákon o podpore obnoviteľných zdrojov energie, ktorého súčasťou je podpora malých výrobcov zelenej energie, schválila vláda SR. Je teda zarážajúce, že autorka článku si nedala ani len námahu, aby oslovila a dala priestor v článku aj zástupcovi vlády SR. Keďže tak neurobila, z nejakého jej dobre známeho dôvodu, nechápeme, prečo neoslovila aspoň jedného z medzinárodne uznávaných slovenských odborníkov na energetiku, aby mohol aspoň ten reagovať na nezmysly p. Gáleka. Keby tak urobila, zistila by, že uskladnenie energie aj vo vode je akumuláciou, tak hovoria aj základy fyziky.
Koncepcia vlády SR hovorí o výrobe energií z malých OZE, nehovorí o konkrétnej podpore niektorého zo zariadení alebo výrobcu, to znamená, že keby sa p. Gálek chcel nájsť v koncepcii napr. s grilom na fotovoltiku, tak by sa tam určite našiel. Cieľom pána Gáleka ale zrejme nebolo nič iné iba zneužitie „nezávislého média“ na konkurenčný boj medzi firmami. A takisto ako odbornému garantovi strany SAS pre energetiku mu určite nesmierne vadí, že jeho politický oponent podporil niečo progresívnejšie a prospešné pre občanov Slovenska, čím sa im samozrejme zdvihne životná úroveň, keďže výrazne ušetria za energie.
V samotnom operačnom programe v časti, ktorá sa týka inštalácie malých zariadení na využívanie OZE, nie je ani náznak o tom, že by vláda SR chcela niekoho zvýhodniť. Naopak, všeobecne koncipovaný text má vytvoriť priestor pre všetky obnoviteľné zdroje energie, ktoré sa môžu rozvíjať v domácnostiach.
Nevieme teda koho záujmy p. Gálek v tomto tendenčnom a zavádzajúcom článku zastupuje, keďže aj predstavitelia SAPI (ktorého riaditeľkou je mimochodom manželka spomínaného p. Gáleka Veronika Gáleková) označili zákon o podpore malých OZE mnohokrát za potešiteľný a pre občanov SR prínosný.
Autori podobných textov by sa predtým, ako začnú písať podobné nepravdy, mali zamyslieť aj nad tým, aby jediným cieľom ich výtvorov nebola márnomyseľnosť a závisť tých, ktorí si u nich tieto články objednávajú.

Ľubomír Vážny
podpredseda vlády SR pre investície

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Zdravšie a udržateľnejšie potraviny za dostupnú cenu? Stačí nakúpiť v Lidli COOP Jednota pokračuje v protiinflačnej garancii

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.