Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. januára 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Stanovisko Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky

BRATISLAVA 25. januára – GP SR potvrdzuje, že prokurátori vykonávajú dozor v 4 trestných stíhaniach, ktoré boli začaté na základe trestných oznámení fyzických osôb a právnickej osoby. Na začatie trestného stíhania ani v jednom prípade nevydal pokyn prokurátor GP SR. Trestné stíhania vecne nesúvisia s trestnou vecou „Gorila“ (dozorované Úradom špeciálnej prokuratúry).
Okrem včera medializovaných trestných vecí, prokurátor GP SR (nie riaditeľ Odboru osobitného určenia GP SR) vykonáva dozor v trestnej veci, v ktorej bolo začaté trestné stíhanie pre podozrenie zo spáchania trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa (§ 326 Trestného zákona.) a trestného činu ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva (§ 264 Trestného zákona). V tejto trestnej veci koná Národná jednotka finančnej polície NAKA PPZ, ktorej bolo trestné oznámenie, podané na GP SR, odovzdané 13. 8. 2012 (§ 198 ods. 1 Trestného poriadku).
Napriek tomu, že o začatí týchto trestných stíhaní rozhodol príslušný vyšetrovateľ PZ, zákonnosť rozhodnutí posudzuje len prokurátor. Politici nie sú oprávnení (nemajú právomoc) rozhodovať o tom, či v konkrétnej veci má byť začaté trestné stíhanie alebo inak zasahovať do právomocí orgánov činných v trestnom konaní.

Vladimíra Gedrová
hovorkyňa generálnej prokuratúry
tlačové a informačné oddelenie
Generálna prokuratúra Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Zdravšie a udržateľnejšie potraviny za dostupnú cenu? Stačí nakúpiť v Lidli COOP Jednota pokračuje v protiinflačnej garancii

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.