Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. septembra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

ST. NICOLAUS: srdcom v tradícii a oboma nohami pevne na zemi

BRATISLAVA 28. septembra – Keď roku 1867 dnes už legendárny podnikateľ Armin Stark zakladal liehovar v Liptovskom Svätom Mikuláši, vytýčil si vyrábať tie najkvalitnejšie liehoviny z tých najakostnejších surovín. Na prelome storočia bol jeho závod už veľkým a moderným liehovarníckym podnikom, ktorého výrobky mali cveng aj za hranicami starého mocnárstva.

Od tých čias uplynulo takmer stopäťdesiat rokov a podnik ST. NICOLAUS, ktorého základy Armin Stark vytvoril, stále ostáva lídrom slovenského liehovarníctva. Úcta k tradíciám a kombinácia klasických i moderných výrobných metód je zárukou vysokej kvality výrobkov. Sortiment podniku ST. NICOLAUS je naozaj široký a zahŕňa množstvo značiek destilátov, liehovín a likérov od cenovo najprístupnejších, určených pre väčšinového spotrebiteľa, až po vysoko prémiové produkty vyrábané pre náročných milovníkov a znalcov akostných destilátov.

Všetky tieto výrobky majú spoločnú jednu vec, a to že vznikajú výhradne vo vlastných prevádzkach, takže spoločnosť ST. NICOLAUS má priamy dohľad nad jednotlivými výrobnými fázami. Výhodou je, že všetky základné suroviny si spoločnosť pripravuje sama.

Či už je to vyše storočná tradícia vlastnej výroby a rafinácie jemného obilného liehu, určeného ako základná zložka likérov a liehovín, pričom lieh sa dnes produkuje v moderných viacstupňových destilačných zariadeniach, ktoré predstavujú svetovú špičku, alebo existencia vlastnej pálenice pravých ovocných destilátov, kde sa v klasických medených kotlíkových prístrojoch, pod dohľadom skúseného majstra destilácie, rodia akostné ovocné pálenky radu Zbojnícka s takmer výhradným podielom ručnej práce, v ST. NICOLAUS nič nenechávajú na náhodu.

Aj preto napríklad Nicolaus Extra Jemná Vodka znesie porovnanie s obdobnými produktmi svetových značiek, čoho dôkazom sú medaily z World Spirits Award (WSA), Internationaler Spirituosen Wettbewerb (ISW) a International Spirits Challenge (ISC). A Fernet Armin Stark stále stúpa na rebríčku obľúbenosti, nehovoriac o tradičnom bylinnom likéri Demänovka, ktorý má svojich ctiteľov naprieč generáciami.

Samostatnou kapitolou je exkluzívny prémiový rad pravých akostných destilátov Zbojnícka (hruškovica, slivovica a višňovica), ktorý vzniká vo firemnej ovocnej pálenici v limitovaných sériách, pričom každá fľaša sa ručne naplní, dotvorí originálnymi etiketami a na cestu k spotrebiteľovi vybaví akýmsi rodným listom s dátumom výroby a unikátnym poradovým číslom.

V Liptovskom Mikuláši si očividne vážia vlastnú históriu a kontinuitu kvality, akou sa na Slovensku nemôže pochváliť žiadny výrobca, no zároveň sa s dôverou a sebaistotou pozerajú do budúcnosti, pretože chuť a odhodlanie robiť veci čo najlepšie je cnosť, ktorá nikdy nevyšla a ani nevyjde z módy.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Majstrovstvá s Klasikom v novej fľaši? Nech sa páči! Nezmeškajte hviezdne obsadenie dvoch operných titulov La traviata a Rusalka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.