Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. mája 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Spolujazda Oszkar expanduje-na Slovensko prichádza ako Motar

BRATISLAVA 10. mája – Už aj na Slovensku môžete využívať služby lídra maďarského operátora spolujazdy Oszkar.com; na slovenský trh expandoval poskytovateľ „organizovaného stopovania“ pod názvom Motar.sk.

Cestovať ako spolujazdec alebo ako vodič, ponúknuť voľné miesta v aute je celosvetovo sa rozvíjajúcim trendom. Tento lacný a pružný spôsob cestovania predstavuje alternatívu oproti pomerne drahej a preplnenej hromadnej doprave najmä pre tých, ktorý neváhajú podeliť sa o kokpit svojho vozidla s neznámymi osobami, a ktorí považujú spoznávanie nových ľudí za dobrú vec. Celý systém je postavený na vzájomnej dôvere – bez nej by „motarovanie” nefungovalo

„Základom cestovania formou spolujazdy je: vodiči disponujúci vlastným motorovým vozidlom po veľmi jednoduchej registrácii podajú inzerát na spolujazdca,“ vysvetľuje Ottó Patócs, country manažér Motar.sk a dodáva: „Uvedú, odkiaľ a kam smerujú, koľko voľných miest majú, do akej miery sa chcú podeliť o náklady na PHM a iné okolnosti. Cestujúci – taktiež po registrácii – si vyberú vhodný „spoj“, rezervujú si miesto a nadviažu kontakt s vodičom. Ak práve niet ponuky, ktorá by im vyhovovala, nastavia na stránke sledovanie inzerátov – takto im systém automaticky vygeneruje oznámenie, ak sa objaví inzerát, vyhovujúci zadaným parametrom.“

„Motarovanie“ môže byť riešením pre tých, ktorí týždenne cestujú v rámci republiky, či už ako študenti alebo zamestnanci, alebo sa vyberú na väčšie vzdialenosti – trebárs do Rakúska, Nemecka, Francúzska či iných štátov západnej Európy –, aby sme spomenuli iba tie najfrekventovanejšie ciele. Vodič a spolujazdec sa o výdavky na PHM podelia vo vopred dohodnutej miere, ktorá zvyčajne predstavuje len zlomok ceny prepravného v hromadnej doprave. Oszkár je v súčasnosti u našich južných susedov natoľko obľúbený, že počet jeho klientov od spustenia portálu v roku 2007 vzrástol na viac ako 320 tisíc osôb.

„Ďalším nezanedbateľným faktom je, že optimalizácia požívania motorových vozidiel vedie ku zníženiu množstva oxidu uhličitého, ktoré by sa vo forme emisií dostalo do ovzdušia. Naša iniciatíva týmto nadobúda aj environmentálny rozmer,“ dodáva Ottó Patócs. Podľa on-line počítadla webstránky Motar.sk sa „motaristom“ doteraz podarilo zabrániť úniku až 680-tim tonám CO2.
Od expanzie Motar.sk očakáva poskytovateľ služby razantné zlepšenie podmienok dopravy, ako aj vznik a nárast silnej „motaristickej“ komunity na Slovensku.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Spojená škola v Šali: Krok do budúcnosti s moderným vzdelaním a širokou škálou odborov ZSSK prevezie retro autá v rámci rely 500km Slovenských. Užite si legendárne preteky zblízka ako spolujazdec v historickom aute

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.