Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. júla 2013 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SNS:Predaj Slovak Telekomu nebude mať želateľný finančný efekt

BRATISLAVA 26. júla – Slovenská národná strana protestuje proti plánom Vlády SR predať svoj podiel Slovak Telekomu. Predaj 49-percentného podielu tejto spoločnosti považuje SNS za vynútený krok vzhľadom na aktuálne hospodárenie vlády a deficit verejných financií.
Slovenská vláda sa snaží získať nové finančné zdroje na financovanie svojich plánovaných aktivít, ku ktorým patrí aj vytvorenie jedinej zdravotnej poisťovne. Tento zamýšľaný krok však podľa SNS do dnešnej doby nijako racionálne odôvodnený a ekonomicky podložený. V tomto prípade pôjde o presun finančných zdrojov z dobre riadenej investície do novej spoločnosti bez akéhokoľvek ekonomického rácia. Štát týmto krokom príde o výnosy, ktoré získava vo forme dividend.
SNS upozorňuje, že otázkou každého predaja majetku je predajná cena a tiež ďalšie zhodnocovanie týchto získaných prostriedkov, čo v prípade investície do zdravotnej poisťovne je prinajmenšom otázne.
SNS protestovala rovnako v prípade predaja štátneho podielu Slovenského plynárenského priemyslu, a. s. (SPP), ako aj v prípade predaja 49-percentného podielu Stredoslovenskej energetiky, a. s. (SSE). SNS neustále upozorňuje, že predaj podnikov so štátnou účasťou zahraničným skupinám oberá Slovenskú republiku o zisky, ktoré tieto skupiny odvádzajú do zahraničia, a to v takmer takej výške, akú má slovenský rozpočet. Ale peniaze by sa dali využiť účelnejšie na investovanie v Slovenskej republike.

Andrej Danko
predseda SNS

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mt

K téme

Príďte s rekreačným poukazom na Liptov. Región má pestré možnosti ubytovania Letné cestovanie so Železničnou spoločnosťou Slovensko je tu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.