Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. augusta 2013 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SNS: Žiadame dôrazný postoj vlády, nie deklarácie pred médiami!

BRATISLAVA 10. augusta – Slovenská národná strana (SNS) vyzýva premiéra Roberta Fica a slovenskú vládu, aby sa dôraznejšie zaoberala stavom vyšetrovania popravy dvoch slovenských horolezcov v Pakistane. Laxný prístup k objasneniu teroristických útokov na turistov a civilistov sa môže Slovensku i Európe v budúcnosti vypomstiť.
SNS nezaznamenala zo strany vlády žiadnu reakciu na tento týždeň medializované informácie, že militanti z Talibanu zastrelili troch vyšetrovateľov masakry skupiny horolezcov, ktorých v Pakistane popravili teroristi. Medzi horolezcami, ktorí boli zavraždení zákernou guľkou v noci na 23. júna v stanovom tábore počas výstupu na Nanga Parbat, boli aj dvaja Slováci – Anton Dobeš a Peter Šperka. Premiér Robert Fico ako aj predstavitelia vlády vtedy deklarovali, že budú žiadať dôsledné vyšetrenie tragického incidentu a dôsledné potrestanie vinníkov! Tieto deklarácie sa však niesli éterom len krátko po tragédii a v čase najväčšej medializácie prípadu! Po informácii o vražde troch pakistanských policajtov, ktorí prípad vyšetrovali, žiadne podobné deklarácie z úst predstaviteľov vlády počuť nebolo.
Lenže medzi dôsledné vyšetrovanie patrí aj ochrana vyšetrovateľov, aby si mohli robiť svoju prácu a nemuseli sa báť o svoj život.
Vláda SR by mala dôrazne žiadať od pakistanskej strany informácie o stave vyšetrovania, prípadne ponúknuť pomoc pri vyšetrovaní tragédie. Pretože laxný a povrchný prístup v tejto veci sa nám i iným môže v budúcnosti vypomstiť. Ak totiž vrahovia horolezcov nebudú čo najskôr vypátraní a potrestaní, ak Slovensko a aj ďalšie štáty, ktorých občania pri tejto masakre zahynuli nebudú intenzívne tlačiť na Pakistan, aby záležitosť spravodlivo ukončil, tak páchatelia a teroristi sa budú cítiť beztrestní a svoje útoky budú zvyšovať.

Andrej Danko
predseda SNS

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mt

K téme

Slováci čoraz viac preferujú tipovanie volieb Národná koalícia predstavila kandidátku do eurovolieb. Predstavuje známych ľudí, ale aj nové tváre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.