Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. septembra 2013 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SNS: Predaj energetických podnikov je zradou na občanoch Slovenska!

BRATISLAVA 2. septembra – Energetika v rukách finančných skupín je časovanou bombou pre občanov Slovenska. Bohatí sa stávajú bohatšími. Vláda svojim nekonaním ožobračuje naše deti.
Podľa SNS je nemysliteľné, aby o podobnom megapredaji a odovzdaniu manažérskej kontroly finančnej skupine vláda mlčala! Národniari už niekoľko razy dôrazne upozorňovali, že strategické energetické a infraštruktúrne aktíva musí kontrolovať štát, pretože je to vec národnoštátneho záujmu. Premiér Robert Fico napriek svojim predvolebným vyhláseniam, že jeho vláda nebude privatizovať strategické podniky, robí presný opak, rozpredáva ich finančným skupinám a ani sa neusiluje o väčšiu kontrolu nad nimi.
Finančné skupiny už vlastnia rozhodujúce podiely v Slovenskom plynárenskom priemysle (SPP), vo vodárenských podnikov, teraz k tomu pribudla aj SSE, ktorá minulý rok zarobila 81 miliónov eur po zdanení. Vlastníctvo časti strategických podnikov zahraničnými skupinami oberá Slovensko o zisky, ktoré tieto skupiny odvádzajú do zahraničia vo výške takmer celého rozpočtu SR. Vláda má pritom plné ústa potreby konsolidácie verejných financií. Tie sa však naoko snaží konsolidovať údajným bojom proti daňovým únikom, čo vedie k nezmyselnému šikanovaniu malých a stredných slovenských podnikateľov, a najnovšie cirkusom zvaným ,,bločková lotéria“ – čo je ľahšia cesta, pretože je namierená proti slabším.
SNS preto opäť vyzýva na koncepčné opatrenia a zmenu zákonov, aby Slovensko nestrácalo peniaze prostredníctvom únikov na ziskoch a daniach do zahraničia cez zahraničné megakoncerny. Navyše zbavovanie sa podielov v strategických podnikoch považuje SNS za zločin proti záujmom Slovenska a slovenských občanov.

Andrej Danko
predseda SNS

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Slováci čoraz viac preferujú tipovanie volieb Národná koalícia predstavila kandidátku do eurovolieb. Predstavuje známych ľudí, ale aj nové tváre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.