Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. septembra 2013 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SNS: Parlament nie je cirkus, páni poslanci

BRATISLAVA 19. septembra – Slovenská národná strana (SNS) vyzýva všetky parlamentné politické strany, aby sa začali správať dôstojne a zasadili o dôsledné vyšetrenie veci ohľadom nakladania s majetkom štátu. SNS reaguje na súčasnú situáciu v parlamente ohľadom odvolávania premiéra Roberta Fica, fyzických útokov, alkoholu a vzájomných obvinení, ktorá strana a vláda viac ožobráčila tento štát a občanov.
SNS už pred pár dňami vyzvala vládu na bezodkladné zastavenie odkúpenia zvyšného podielu v materskej spoločnosti Slovenského plynárenského priemyslu, keď sa prevalila na verejnosť kauza, že podklady vládneho materiálu o transakcii pripravila údajne istá finančná skupina. Trápnosťami sa nič nedosiahne, my sme už rok upozorňovali na problém SPP, a. s. SNS ako prvá strana na Slovensku podala oznámenie na Generálnu prokuratúru SR z poškodzovania záujmov štátu, z možných machinácií pri stanovení ceny a vyzvala vládu, aby dozrela na predkupné právo Slovenskej republiky.
Dnes SNS vyzýva všetky politické strany, aj tú vládnu aj tie opozičné, aby v rámci vyšetrenia aféry prestali odvádzať pozornosť od merita problému bitkami v parlamente a predhadzovaním hŕby fliaš verejnosti. Opozícia obviňuje vládnu stranu z vazalstva finančným skupinám, vládna strana zasa obviňuje pravicovú opozíciu z toho, že je ako časť bývalej koalície zodpovedná za zbavenie sa 49 % podielu SPP. Ak to myslia vážne nech sa pridajú k podnetu na Generálnu prokuratúru SR, ktorý sme my podali začiatkom roka 2013.
Pokiaľ majú však naozaj obe strany záujem na korektnom vysvetlení kauzy, nech začnú slušný a konštruktívny dialóg a nech sa pripoja k SNS a podporia podnet SNS na Generálnu prokuratúru SR, žiadajú dôsledné vyšetrenie, kto vlastne porušil zákon, kto nehospodárne nakladal s majetkom štátu a konal proti štátnym záujmom!

Andrej Danko
predseda SNS

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Slováci čoraz viac preferujú tipovanie volieb Národná koalícia predstavila kandidátku do eurovolieb. Predstavuje známych ľudí, ale aj nové tváre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.