Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. februára 2014 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SNS: Občan musí vedieť, ako sa predáva jeho majetok

BRATISLAVA 25. februára – Predseda vlády podpísal tajné memorandum o predaji 49% podielu vo vlastníctve štátu v Telekome. Doterajšie slová a zamietavé stanoviská vlády ohľadom privatizácie podnikov vyznievajú ako výsmech do radov občanov. Nielenže ide o privatizáciu ziskovej spoločnosti, ale slovenská vláda si neváži svojich občanov ani do takej miery, aby bola ochotná zverejniť podpísané memorandum.
Každý občan SR, ako nepriamy vlastník, za ktorého koná vláda, by mal byť informovaný, za akých podmienok sa jeho majetok predáva. Zakrývanie podrobností o blížiacom sa predaji je iba typickým príkladom toho, ako naša vláda presadzuje svoje mocenské záujmy a zároveň pohŕda názorom verejnosti.
Slovenská národná strana (SNS) už dlhodobo upozorňuje na to, že majetok vo vlastníctve štátu by sa mal zveľaďovať a racionálne využívať. Občania SR by mali trvať na tom, že strategické podniky ostanú v rukách štátu a nebudú odpredané do rúk finančných skupín ani iných zahraničných subjektov.
Je nemysliteľné, aby o našich strategických záležitostiach rozhodovali najatí zahraniční manažéri. Veľmi dôležitým faktom taktiež ostáva presun vytvorených hodnôt od občana SR na zahraničných akcionárov v podobe vyplácania dividend. V dôsledku takýchto rozhodnutí z minulosti už prišla Slovenská republika o desiatky miliónov eur, ktoré teraz chýbajú v štátnom rozpočte.
Cieľom SNS je – a malo by to byť cieľom každého občana tejto republiky – ponechanie si vlastníctva v najdôležitejších strategických podnikoch a zároveň zamedzenie odlevu kapitálu do zahraničia vo forme vyplatených dividend.

Andrej Danko
predseda SNS

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Slováci čoraz viac preferujú tipovanie volieb Národná koalícia predstavila kandidátku do eurovolieb. Predstavuje známych ľudí, ale aj nové tváre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.