Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. septembra 2013 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SNS: Nový volebný zákon zlikviduje malé politické strany!

BRATISLAVA 13. septembra – SNS vyzýva slovenského premiéra Roberta Fica a slovenskú vládu, aby zastavila prípravy na novelu volebného zákona, ktorý zaváňa šikanovaním iných politických strán a vytvára pôdu na ich likvidáciu. Podľa návrhu zákona o volebnej kampani, ktorý vláda odobrila, by mohla hroziť pokuta až 300-tisíc eur tej strane, ktorá nebude viesť kampaň v čase stanovenej zákonom, alebo pokuta až 100-tisíc eur, ak strana minie v kampani viac než povoľuje zákon. Mimoriadne vysoké pokuty za nejasné prešľapy sú prostriedkom, aby menšie strany prestali existovať a prestali byť konkurenciou veľkým.
Podľa SNS sú volebné zákony chrbtovou kosťou demokracie a štátu. Ak na Slovensku dovolíme cestu ,,maďarským smerom“, likvidujeme nielen demokraciu ale koledujeme si aj o medzinárodnú hanbu, blamáž a monitoring a sankcie Európskej komisie a Európskeho parlamentu. Maďarský premiér Viktor Orbán volebný zákon prispôsobil pre svoju vlastnú stranu FIDESZ. Predstavitelia strany SMER-SD by si však mali z neho brať skôr iný príklad – tak ako on neprivatizovať strategické podniky.
SNS zároveň vyzýva lídrov všetkých ostatných politických strán, aby zabudli na svoje spory a zjednotili sa v úsilí prekaziť plány na presadenie novely volebného zákona, pretože ide o ich prežitie a o zachovanie plurality.

Andrej Danko
predseda SNS

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Slováci čoraz viac preferujú tipovanie volieb Národná koalícia predstavila kandidátku do eurovolieb. Predstavuje známych ľudí, ale aj nové tváre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.