Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. októbra 2013 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SMS: Je politika na Slovensku chorá?

BRATISLAVA 19. októbra – Pokiaľ nebude občan môcť priamo zasiahnuť pri vážnych rozhodnutiach v štáte, nemôžeme hovoriť o demokracii. Pokiaľ budú rozhodovať občania len prostredníctvom svojich zástupcov zvolených vo voľbách, stále to bude len o politikoch a množstve peňazí vynaložených na volebné kampane. A ak je politika robená amatérmi, politickými nedonosencami a prevláda špinavá oblasť politiky zbíjaním peňazí pre pár jednotlivcov v štáte a nikoho nezaujíma občan, občan ktorý žije tu na Slovensku dnes a dnes by sa mal mať dobre, mal by mať zabezpečené potreby svoje a svojej rodiny dnes a nielen stále počúvať ako politici a vláda robia všetko možné a nemožné pre zabezpečenie budúcich generácií. Ako sa môže nazvať takáto spoločnosť? Demokratická, humánna, sociálna? Nie, je to spoločnosť potratová. Na Slovensku musí dôjsť ku zmene štýlu politiky, aby sme mohli pripraviť strategické ciele, ktoré by sa nemali meniť bez súhlasu občanov, bez ohľadu na to, aké politické zoskupenie je pri moci. V období, keď klesá verejná spotreba, keď klesá súkromná spotreba, ekonomika sa drží len ako tak cez export, nezamestnanosť je na rekordných výškach a aj tí, čo pracujú, zarábajú minimálne. Je čas na zamyslenie o zmene politických pomerov podporením politických strán, ktoré dokážu pripraviť a následne realizovať dlhodobú víziu Slovenska, určiť zmeny rozvoja, diverzifikovať ekonomiku, zlepšiť intersektorálnu spoluprácu a pre zabezpečenie týchto pochodov, prispôsobiť školstvo, vedu, pracovný trh. Bez zabezpečenia zázemia pre rast pozitívnej demografickej krivky stredných a vyšších sociálnych vrstiev, nie je možný ani dlhodobý ekonomický rast a stabilita.
Ďalším dôvodom, pre ktorý potrebujeme na Slovensku politickú rošádu, je potreba politikov, ktorí budú schopní aktívne vstúpiť do nevyhnutných reforiem Európskej únie, prakticky vo všetkých oblastiach. Od európskeho parlamentu, európskej komisie, rady európskej únie a všetkých ich mnohokrát zbytočných pridružených inštitúcií s nezmyselnou administratívou.
Pokiaľ bude na Slovensku politicko – ekonomický kartel, občania nebudú mať možnosť priamo kontrolovať chod štátu a navrhovať riešenia občan bude len statista a pozorovateľ. Verejnoprávna televízia ako aj súkromné televízie ako aj ostatné médiá, ktoré pre ekonomický sponzoring sú stále poplatné vládnucej politickej strane, ktoré nepripustia názor širšej skupiny politických strán a verejnosti a nemôžu poprieť svoju politickú demagógiu, ktorá je u nich ďaleko za slušným limitom.
Strana moderného Slovenska garantuje v prípade, že jej občania dajú hlas, vytvorenie spoločnosti pre občanov, v ktorej bude občan elektronicky voliť. V referende cez sms hlasovanie bude sa môcť vyjadriť k vážnym otázkam v štáte a parlament a vláda budú musieť rešpektovať hlas občana a bez jeho názoru neurobia vážnu zmenu. Ak sa nám to spolu podarí, jedine v tom prípade budeme môcť hovoriť o spoločnosti pre občanov a len vtedy bude naplnené, to, čo roky mnohé iné politické strany a ich politici tárajú, že všetko robia, pre občana. Áno, robia, ale pre občana, ktorý je spolu s nimi vo vrcholových politických orgánoch. Kým to skutočne nebude o občanovi, bude na Slovensku veľa ľudí žiť v chudobe o hlade, mnohokrát bez strechy nad hlavou. Toto sa musí zmeniť. Verím, že sa dožijem toho, že budeme môcť spôsob a metódy týchto zmien, ktoré máme pripravené slovenskej verejnosti raz aj predstaviť. Žiaľ dnes v období cenzúry to nie je možné.

Strana moderného Slovenska
predseda Milan Urbáni

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mt

K téme

Deň narcisov už po piatykrát v dm Ste poistený v Union zdravotnej poisťovni? Inšpirujte sa desiatkami tisícok ľudí a ušetrite aj na poistení auta či bývania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.