Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. apríla 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SMER-SD: Sociálni demokrati v EP sú proti dohode ACTA

BRATISLAVA 13. apríla – Na včerajšej verejnej diskusii organizovanej sociálnymi demokratmi v Európskom parlamente, na ktorej sa zúčastnili zástupcovia priemyslu, odborov, mimovládnych organizácií a tretieho sektora, internetových skupín a podobne o implementácii ACTA, navrhol hlavný spravodajca David MARTIN (S&D), aby poslanci za sociálno-demokratickú frakciu v Európskom parlamente hlasovali proti tejto dohode. ACTA v súčasnej podobe totiž prináša viac strachu ako nádeje na vyriešenie sporných práv duševného vlastníctva.
Keď Európsky parlament ACTA odmietne, musí Európska komisia hľadať inú cestu na ochranu duševného vlastníctva v globálnom trhovom prostredí. Predseda S&D Hannes Swoboda na budúci týždeň vyzve na zasadnutí frakcie poslancov k odmietnutiu ACTA. Týmto rozhodnutím chcú socialisti jednoznačne odmietnuť zásahy do základných práv občanov Európskej únie a prinútiť Komisiu na hľadanie lepších možností v boji proti falšovaniu tovarov. Spravodajca bude svoj názor prezentovať 25. apríla vo výbore EP pre medzinárodný obchod. Hlasovanie v EP je plánované na poslednú plenárnu schôdzu EP pred letom.

Monika Flašíková Beňová
poslankyňa EP

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Vagus pomohol za 10 rokov tisícom ľudí bez domova Zakryte si oko, môže vám to zachrániť zrak

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.