Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. júla 2013 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SMER-SD: Kde sú reakcie pravicových politických subjektov v EĽS?

BRUSEL/BRATISLAVA 11. júla – Maďarský parlament s väčšinovým zastúpením vládnej strany Fidesz prijal v minulom týždni antieurópske uznesenie, v ktorom odsúdil správu Európskeho parlamentu (EP) zaoberajúcu sa aktuálnou situáciu u našich južných susedov. Je to o to závažnejšie, že daný dokument bol počas uplynulého plenárneho zasadnutia EP schválený veľkou väčšinou poslancov, vrátane zástupcov Európskej ľudovej strany (EĽS), ktorej je Fidesz aktívnym členom.
Prezident Progresívnej aliancie socialistov a demokratov v EP Hannes Swoboda, vo svojej reakcii označil konanie maďarských zákonodarcov za priamy a bezprecedentný útok na inštitúciu Európskeho parlamentu. Je to podľa neho ďalším dôkazom toho, že Viktor Orbán (Fidesz) nerešpektuje hodnoty, na ktorých stojí európsky parlamentarizmus.
Slovenská europoslankyňa Monika Flašíková Beňová (Smer-SD) v tejto súvislosti poukazuje na chýbajúce reakcie a zásadné postoje zo strany slovenských politických subjektov, ktoré sú členmi EĽS. Pozn.: Členmi Európskej ľudovej strany (EĽS) sú KDH, SDKÚ-DS a SMK. „Ide pritom o obranu hodnôt a zásad európskej demokracie, chýba mi tu akákoľvek aktivita z pravej strany nášho slovenského politického spektra,“ zdôraznila europoslankyňa.
Hannes Swoboda požaduje od zástupcov Európskej ľudovej strany (EĽS) stanovisko, akým spôsobom sa chcú vyrovnať so skutočnosťou, že člen ich politického zoskupenia odmieta úlohy a hodnotenia Európskeho parlamentu a ním demokraticky, väčšinovo prijatých dokumentov.

Ľubica Končalová
tlačový odbor strany SMER – sociálna demokracia

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Tauris postavil v Košiciach moderné logistické centrum. Zefektívni distribúciu, zníži dopad na životné prostredie a zlepší pracovné podmienky pre zamestnancov Zastavme sklerózu multiplex skôr ako ona zastaví nás

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.