Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. októbra 2013 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SMER-SD: Ďalšie klamstvo Ľ. Kaníka – župné karty

BANSKÁ BYSTRICA 11. októbra – Projekt župných kariet z dielne Ľudovíta Kaníka – kandidáta na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja, sprevádzajú podľa súčasného župana Vladimíra Maňku nejasnosti a preukázateľné klamstvá. Kaník na tlačovej konferencii tvrdil, že už má uzavreté zmluvy s miestnou SAD ako aj s celoslovenskou sieťou potravinárskych predajní, sieťou lekární, prevádzkovateľmi lanoviek, vlekov a inými firmami. S kartou by mali obyvatelia Banskobystrického kraja nárok na zľavy.
„Zisťoval som aktuálny stav u zástupcu majiteľov SAD a člena predstavenstva podniku PhDr. Adriána Polónyho. Na otázku, aké zmluvy uzatvorila SAD s Kaníkom, odpovedal, že žiadne! Kaník mu podľa jeho slov telefonoval, ale dostal odpoveď, že sa to nedá urobiť. Zľavy by musel niekto zaplatiť. Ten niekto sú obyvatelia Banskobystrického kraja, ktorí by sa na Kaníkove zľavy poskladali. Stálo by ich to pri zľave 10 % v prepočte viac ako 2 milióny eur! Navyše by museli platiť aj pol milióna kariet, ktoré by musel niekto vyrobiť – možno Kaníkova firma,“ uvádza v oficiálnom stanovisku k téme župných kariet Vladimír Maňka, ktorý kandiduje za SMER-SD, s podporou KDH, SMK, SMS, HZD, HZDS, Stranou zelených, EDS.
Len pred dvoma týždňami nachytal súčasný predseda BBSK Vladimír Maňka v televíznom dueli Ľudovíta Kaníka pri klamstvách, týkajúcich sa príprav zákona o Banskej Štiavnici, zamestnávania rodinných príslušníkov na úrade BBSK či predaji župného majetku.
Maňka si myslí, že po takýchto lapsusoch a sérii potvrdených lží by sa mal Ľ. Kaník (kandiduje za SDKÚ-DS s podporou Mosta-Híd, SaS) vzdať svojej kandidatúry a odísť z politiky.
„Chcel by som v tejto chvíli osloviť členov a sympatizantov strán, ktoré podporujú Kaníka. Za štyri roky som spolupracoval so všetkými ľuďmi, bez rozdielu politickej príslušnosti. Hľadali sme tie najlepšie riešenia. Urobili sme spolu pre obyvateľov kraja veľmi veľa. Podľa prieskumov u väčšiny z vás dôveru mám. Podporujú ma členovia a sympatizanti ôsmich politických strán. Môžete sa pridať aj vy!“ dodáva vo svetle nových faktov Vladimír Maňka.

Ľubica Končalová,
tlačový odbor strany SMER – sociálna demokracia

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Zamestnancov Kauflandu čaká ďalšie zvyšovanie platov, nástupná mzda na pozícii predavač za 5 rokov stúpla o takmer 30% Realitné fondy zaznamenali medziročný nárast 11,5 %. Pozitívne vyhliadky bude umocňovať trend klesajúcich úrokových sadzieb

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.