Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. novembra 2015 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Slováci prichádzajú na chuť investovaniu

BRATISLAVA 2. novembra – Záujem o zhodnotenie úspor na Slovensku rastie. Prispieva k tomu i ponuka bánk, ktorá sa rozširuje o zaujímavé kombi produkty a tiež o možnosti sporenia vo fondoch. S dvoma investičnými novinkami prichádza od 1. novembra aj VÚB.

Kombiprodukt s najvyššou úrokovou sadzbou na trhu
Zvýhodnená kombinácia termínovaného vkladu a investícií do podielového fondu prináša klientom novú, 3 % úrokovú sadzbu, ktorá je momentálne najvyššou na trhu.

Od predchádzajúceho sa nový Kombiprodukt odlišuje nielen úrokovou sadzbou na dvanásťmesačnom termínovanom vklade, ale aj upravenou ponukou podielových fondov. Momentálne ponúka štyri: Nový Flexibilný konzervatívny fond, Dynamické portfólio, Flexible Magnifica a Active Magnifica.

Výhodou nového nastavenia produktu je možnosť rozložiť investíciu do viacerých fondov. Pre každý z nich je stanovená minimálna výška investície. Pri Flexibilnom konzervatívnom fonde a Dynamickom portfóliu je to 667 eur, pri Flexible Magnifica a Active Magnifica 1000 eur.

Aká je minimálna výška investície? 1000 eur, pričom 333 eur ide do termínovaného vkladu, zvyšok do Flexibilného konzervatívneho fondu alebo do Dynamického portfólia. Pri investovaní do Active Magnifica a Flexible Magnifica je minimálna investícia 1500eur, pričom 500 eur ide do termínovaného vkladu a 1000 do jedného z fondov.

Výška vstupného poplatku je 1 % zo sumy investície do vybraných fondov.

VÚB AM Flexibilný Konzervatívny fond
Privítajú ho predovšetkým konzervatívnejší investori, ktorí očakávajú vyššie zhodnotenie investície pri strednej miere rizika s investičným horizontom minimálne 4 roky.

Fond investuje najmä do podielových listov podielových fondov akciového, dlhopisového alebo zmiešaného typu a nástrojov peňažného trhu, ale aj do vybraných fondov tretích strán za účelom diverzifikácie a dosiahnutia lepšieho zhodnotenia. Portfólio fondu sa dynamicky prispôsobuje aktuálnemu a očakávanému vývoju na finančných trhoch.

Až do 30. novembra 2015 majú klienti VÚB banky príležitosť investovať do VÚB AM Flexibilného Konzervatívneho fondu bez vstupného poplatku.

Čo prináša investovanie do VÚB AM Flexibilného Konzervatívneho fondu:
• možnosť dosiahnuť vyššie výnosy investovaním na akciových a dlhopisových trhoch,
• väčšina majetku vo fonde je aktívne riadená, t.j. štruktúra majetku sa dynamicky mení na
základe aktuálneho a očakávaného vývoja na finančných trhoch,
• minimálna investícia už od 150 eur,
• kontrolované riadenie rizika, vysoká likvidita a skúsenosti najlepších manažérov aktív
skupiny Intesa Sanpaolo.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Slovensko na Expo Dubaj ako veľký hráč v segmente malých lietadiel Čo rozhoduje pri nákupe nových módnych kúskov? Zmeny v nákupnom správaní Slovákov poznačila pandémia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.