Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. júla 2013 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Slováci by z minulosti vrátili solidaritu, banky však nie

BRATISLAVA 26. júla – Slovákom z minulých desaťročí najviac chýba medziľudská solidarita a voľný čas, naopak najmenej im chýbajú banková byrokracia a úradný jazyk, ukázal prieskum direct banky ZUNO.

Z minulosti Slovákom najmenej chýbajú tradičné veľké bankové domy. Viac ako 40 % respondentov uviedlo, že za typický relikt minulosti považujú státie v radách a vypĺňanie dlhých formulárov.

55 % Slovákov uviedlo, že sa im cnie za dobou, kedy ľudia neboli tak zaneprázdnení a mali na seba viac času. 83 % Slovákov by z 80-tych a 90-tych rokov chcelo najmä väčšiu mieru solidarity medzi ľuďmi.

Prieskum taktiež zistil, že 43 % opýtaných otravuje zdĺhavá byrokracia a papierovanie na úradoch a bankách. Obťažuje ich taktiež nezrozumiteľný jazyk, ktorým s nimi tieto inštitúcie komunikujú. Takéto správanie považujú dnes za prežitok z minulosti.

Väčšinu Slovákov si myslí, že banky by mali svojim klientom poskytovať niektoré služby úplne zadarmo. Celkom 58 % opýtaných uviedlo, že by nemali vyberať poplatky za všetky služby. Ľudia by tiež od bánk privítali, keby ich požiadavky vybavovali rýchlejšie a najlepšie online. Chodenie do banky je pre 25 % Slovákov „retro“.

Prieskum realizovala agentúra Perfect Crowd v júni 2013 na vzorke 500 respondentov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Rok 2022 bol pre módnu e-commerce úspešný, rast zaznamenala skoro polovica e-shopov Vďaka tejto aplikácii ušetrili Slováci už milióny eur!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.