Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. mája 2015 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Slováci a Česi vyžadujú kvalitu

BRATISLAVA 12. mája – Takmer tri štvrtina Slovákov kladie pri nákupe dôraz na pôvod a kvalitu výrobkov. Vyplynulo to z prieskumu spotrebiteľského správania Európanov, Barometer Cetelem 2015. Situácia je podobná aj v prípade českých spotrebiteľov.

Napriek tomu, že cena ostáva pri nákupe dôležitým kritériom, čoraz viac Slovákov venuje zvýšenú pozornosť pôvodu a zloženiu výrobkov. Predovšetkým pokiaľ ide o potraviny a oblečenie, spotrebiteľ trvá na kvalite. 73% Slovákov a 75% Čechov sa prieskume vyjadrilo, že dávajú viac pozor na pôvod a zloženie výrobkov ako pred 5 rokmi, kým v Nemecku to bola len polovica opýtaných.

Trend súvisí s dostupnosťou informácii, ktoré nachádzajú predovšetkým prostredníctvom internetu. Názory odborníkov a skúsenosti zákazníkov ponúkajú špecializované blogy, recenzie a diskusné fóra, na ktorých strávi spotrebiteľ aj hodiny. Nákup potravín, vrátane času stráveného zisťovaním informácii a výberom, sa tak predĺži u Slovákov na hodinu a u Čechov až na hodinu a pol. Naopak, nákupu oblečenia venujú Slováci 1 hodinu 42 minút, pričom českí spotrebitelia to stihnú za 1 hodinu 31 minút.

Prieskum Barometer Cetelem 2015 bol realizovaný v 12 krajinách na vzorke 8 719 respondentov, v priebehu novembra 2014.
www.cetelem.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Rekord dvoch dekád: ZSSK má v roku 2022 najazdiť vo verejnom záujme 35,8 milióna kilometrov, naposledy bola slovenská vnútroštátna vlaková doprava takto hustá pred 20 rokmi Slovensko na Expo Dubaj ako veľký hráč v segmente malých lietadiel

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.