Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. októbra 2015 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Skupina VÚB pokračovala v raste aj v treťom štvrťroku

BRATISLAVA 29. októbra – Skupina VÚB, člen medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, zvýšila medziročne objem úverov takmer o 10% a opäť preukázala vynikajúce hospodárske výsledky.

„Prvé tri štvrťroky 2015 priniesli našej skupine priaznivé obchodné výsledky, pričom sme si zachovali kvalitné portfólio a stabilnú ziskovosť. Úvery v porovnaní z vlaňajškom vzrástli o 9,6% a celkovo dosiahli 8,8 mld. eur. K rastu úverového portfólia prispeli rovnako retailový i firemný segment. Udržali sme i stabilnú základňu klientskych vkladov (0,9%-ný medziročný nárast) s celkovým objemom 8,0 mld. Eur,” hovorí Alexander Resch, generálny riaditeľ VÚB.

Skupina VÚB mala dobré výsledky i v oblasti efektívnosti s pomerom nákladov a výnosov upravených o bankový odvod na vynikajúcej úrovni pod 44%. Hrubé prevádzkové výnosy skupiny VÚB vzrástli o 1,5% oproti minulému roku na 414,8 mil. eur. Tento výsledok sme dosiahli vďaka výnosom z poplatkov a iným prevádzkovým príjmom. Celkové náklady (bez bankovej dane) sa mierne zvýšili na 181,6 mil. eur (3,3% medziročný nárast). Prevádzkový zisk skupiny VÚB medziročne stúpol o 7,3% na 218,3 mil. eur a čistý zisk sa zvýšil o 8,5% na 124,3 mil. eur.

Kapitálová primeranosť VÚB je stále silná. Skupina VÚB dosiahla kapitálovú primeranosť 16,83%, čo výrazne prevyšuje minimálnu úroveň stanovenú Národnou bankou Slovenska.

K 30.9.2015 do skupiny VÚB patrí VÚB banka a jej 100%-né dcérske spoločnosti Consumer Finance Holding, VÚB Factoring a VÚB Leasing. Skupina z konsolidovaného hľadiska taktiež zahŕňa i VÚB Generali DSS (podiel 50%) a VÚB Asset Management (podiel 40,55%).

O VÚB banke
VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete prostredníctvom svojej siete bánk, priamych pobočiek a zastupiteľských kancelárií. Na Slovensku banka má 193 retailových pobočiek, 29 firemných pobočiek, 11 hypotekárnych centier a jednu pobočku v Českej republike.

O skupine Intesa Sanpaolo
Intesa Sanpaolo patrí medzi vedúce bankové skupiny v eurozóne a je hlavným aktérom v Taliansku v oblasti retailového a firemného bankovníctva a správy aktív. Vďaka bohatej sieti pozostávajúcej z 4 300 pobočiek ponúka širokú škálu služieb 11,1 miliónu klientov v Taliansku. Zahraničné aktivity Skupiny Intesa Sanpaolo sú zamerané na strednú a východnú Európu, Stredný východ a severnú Afriku, kde pôsobí v 12 krajinách prostredníctvom retailových a komerčných bánk s približne 1 300 pobočkami a 8,3 miliónom klientov. Okrem toho medzinárodná sieť pôsobí v 29 krajinách, v ktorých poskytuje podporu firemným klientom.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Turistickú sezónu v Holíči zaháji historický sprievod a módna prehliadka Rekordné predaje AURES Holdings v prvom štvrťroku posilnila generatívna AI v kontaktnom centre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.