Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. marca 2016 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SKOK!: Do ďalších volieb chce vybudovať štruktúry občianskej strany

BRATISLAVA 21. marca – SKOK! chce do ďalších volieb vybudovať štruktúry progresívnej občianskej strany s tisíckou členov a postaviť sa rastúcemu extrémizmu Republiková rada strany Slovenská občianska koalícia (SKOK!) na svojom víkendovom zasadnutí v Žiline vyhodnotila výsledok strany v parlamentných voľbách a rozhodla o zvolaní krajských stretnutí a následného snemu strany. Zároveň schválila prioritizáciu rozvoja regionálnych štruktúr a budovania členskej základne. Vo svojej činnosti bude ďalej pokračovať ako progresívna, otvorená a občianska politická strana, s jasnou pro-európskou orientáciou a s vysokým stupňom vnútornej demokracie.

„Za náš hlavný cieľ a misiu považujeme zatváranie priepasti, ktorá vznikla medzi politikou a ľuďmi, občianskou spoločnosťou. Politici sa odtrhli od ľudí, a to je hlavným dôvodom nárastu frustrácie a sklamania v spoločnosti, ktorý vedie k úspechu extrémistických a protestných strán. Podnecovanie frustrácie a radikalizácie politiky bez konkrétnych riešení však ľuďom nijako nepomôže. Jednoznačne budeme pokračovať v našej politike neideologických riešení a silnej prítomnosti priamo medzi ľuďmi,“ povedal predseda strany SKOK! Juraj Miškov.

Volebný výsledok SKOK!-u hodnotí Miškov ako jednoznačný neúspech, ktorý bol pre stranu až krutý, a bol výrazne nižší, než očakávania členov.

„SKOK! má za sebou prvý rok existencie. Netreba nijako skrývať, že náš volebný výsledok vôbec nebol dobrý a je pre nás sklamaním. Povedané športovou terminológiou, nastúpili sme na náš prvý zápas do ringu a dostali sme K.O. v prvom kole. Oveľa viac, než náš vlastný volebný výsledok, nás však trápi fakt, že v slovenskom parlamente po prvýkrát zasadnú aj osoby s neskrývanou extrémistickou, až fašistickou ideológiou. Nárast extrémizmu, zvoleného občanmi na protest proti štandardným stranám, predstavuje zásadné ohrozenie slobodnej a otvorenej spoločnosti,“ povedal Miškov.

SKOK! bol prvou politickou stranou, ktorá ešte pred voľbami vylúčila akúkoľvek spoluprácu s extrémistickými stranami a v politickom boji s extrémizmom bude pokračovať aj mimo parlamentu. SKOK! sa chce stať hlavným protipólom a súperom strany Mariana Kotlebu, ktorú považuje za najväčšie ohrozenie demokracie na Slovensku.

SKOK! ako politická strana existuje iba rok, no počas tohto roka dokázala svojou aktivitou naplniť mnohé zo svojich hodnotových a programových priorít. Ako jediná sa jednoznačne postavila proti referendu o ľudských právach vo februári minulého roka, predložila po prvýkrát v parlamente návrh zákona o odluke cirkví od štátu, navrhla legislatívnu podobu zákona proti plytvaniu potravinami či pripravila program, viacerými odborníkmi hodnotený ako jeden z najlepších.

Miškov považuje za veľmi dôležité pre ďalšiu činnosť SKOK!-u v krátkom čase dobudovať chýbajúce okresné štruktúry a pokračovať v ďalšom náraste členskej základne, ktorá dnes už prekročila tristo členov na členskú základňu s minimálne tisíckou členov.

Strana SKOK! bude mať ešte pred letom svoj snem, na ktorom chce schváliť generálnu líniu na ďalšie obdobie a stratégiu do volieb VÚC, ktoré budú na jeseň 2017.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

kp;nr

K téme

Spoločnosti Samsung prospel globálny nedostatok čipov. Dnes však čelí poklesu dopytu Dúbravka chystá Retro deň

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.