Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. augusta 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SIMON: Prečo znižujete doplatky k priamym platbám o 16,1 mil. eur?

BRATISLAVA 17. augusta –

Pán minister, prečo znižujete doplatky k priamym platbám (PP) o 16,1 mil. €?

V štátnom rozpočte (ŠR) pre rok 2012 je určených 18 mil. € na doplatky k PP pre farmárov, ktoré mali dostať na svoj účet. Podľa návrhu predloženého na rokovanie vlády má ísť z tejto čiastky 16,1 mil. € (485 mil. SK) na centrálnu evidenciu zvierat.

Pán profesor, vysvetlite prosím:
– koľko prostriedkov dostanú poľnohospodári skutočne z týchto 16,1 mil. € (485 mil. SK) na svoj účet? Ak áno, ako? (nie každý chovateľ je v systéme kontroly úžitkovosti)
– či sa bude vzťahovať aj na tých chovateľov, ktorí nie sú v kontrole úžitkovosti, a ako?
– a ako súvisí evidencia rýb so suchom?
Ďalej si Vás dovoľujem vyzvať, aby ste vysvetlili, prečo ste znížili v ŠR z už vyčlenených 2 000 000 € na tvorbu pracovných príležitostí na vidieku na 660 000 €, ako vyplýva z vládneho materiálu, keď je to priorita aj tejto vlády nielen predchádzajúcej, ktorá program rozpracovala, notifikovala a prostriedky na to v ŠR pre rok 2012 vyčlenila?

Zsolt Simon
podpredseda strany Most-Híd, poslanec NR SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Faster Than a Train: Byť rýchlejší ako vlak a správať sa ekologicky Detektívka à la Agatha Christie – Vražda v sídle Wedgefield

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.