Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. marca 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Šikovných vývojárov je dosť, chýbajú angel investori

BRATISLAVA 20. marca (WBN/PR) – Spoločnosť iTVSi, a.s. plánuje každoročne organizovať súťaž o najlepší nápad na novú aplikáciu, do ktorej sa budú môcť zapojiť zamestnanci, študenti, klienti alebo hocikto, kto má invenčný nápad a je schopný ho opísať na jednu stranu A4 a prezentovať porote. Ten, kto vyhrá, získa pracovnú pozíciu v spoločnosti a v prípade, že to bude zamestnanec, finančnú odmenu.

Michal Suchoba vidí v podpore mladých talentov investíciu, ktorá sa oplatí a chce sa jej venovať. „Strávil som dosť času v Amerike, kde som sa mnohému naučil. Môžeme si o Američanoch myslieť čokoľvek, ale ja zo svojej osobnej skúsenosti budem vždy oceňovať ich odvahu a schopnosť podporiť to najlepšie, čo majú doma. Aj my máme šikovných a talentovaných ľudí, ale chýba im podpora. Vo svete sú známi angel investori, ktorí sú ochotní poskytnúť financie na realizáciu projektov, v ktorých vidia zmysel. Ja vidím zmysel v rozvoji informačných technológií a budúcnosť v mobilných aplikáciách. Chcem podporovať svojich zamestnancov, ale aj nadaných študentov, aby dokázali realizovať svoje smelé plány,“ vysvetľuje Suchoba.

Spoločnosť iTVSi, a.s., ktorú založil pred dvomi rokmi, sa špecializuje na vývoj mobilných aplikácií. „Vyštudoval som síce manažment, ale svet informačných technológií ma fascinoval už odmalička. Obdivujem tých, ktorí dokážu vymyslieť a vytvoriť špičkové aplikácie. Bola by škoda, keby mladí vývojári nevyužili svoj talent kvôli nedostatku financií,“ vysvetľuje svoju motiváciu pre založenie vývojárskej

Allexis Aplikácia tvbay zaujala na mnohých svetových konferenciách
Prednedávnom sa vrátil tím zamestnancov iTVSi, a.s. z prestížnej konferencie AppsWorld North America 2014 v San Franciscu, kde prezentovali unikátnu aplikáciu tvbay, ktorá umožňuje pohodlný nákup prakticky čohokoľvek, čo divák vidí na televíznej obrazovke prostredníctvom TV ovládača. „O našu aplikáciu bol okrem TV providerov záujem aj zo strany médií. Na portáli digitaldisruption.com som si neskôr prečítal reportáž, v ktorej bol spomenutý geniálny Steve Wozniak, spoluzakladateľ Apple Computer a zároveň medzi tromi najzaujímavejšími aplikáciami aj naša tvbay. To je skvelé,“ hovorí Dušan Duffek, ktorému dal Michal Suchoba šancu uplatniť v iTVSi, a.s. svoj talent.

Konferencia v San Franciscu ale nebola jediným miestom, kde aplikácia tvbay zaujala. „Na konferencii TechCrunch v New Yorku predstavil kedysi svoj projekt Facebooku aj Mark Zuckerberg, ja som mal tú česť prezentovať našu aplikáciu tvbay na tejto konferencii minulý rok v októbri v Berlíne,“ rozpráva nadšene Duffek. Aj na konferencii AppsWorl v Londýne ju prezentovali spoločne s aplikáciami svetoznámych spoločností ako Amazon, Microsoft, Intel, Huawei či PayPal. Účasť na významných vývojárskych konferenciách je pre spoločnosti ako je iTVSi, a.s. obrovská príležitosť nie len prezentovať svoje produkty, ale aj získať aktuálne informácie a nadviazať nové obchodné partnerstvá. Či tieto príležitosti využijú vo svoj prospech, je na šikovnosti vystavovateľov.

„Nie sme veľká firma, takže každý u nás musí byť súčasťou celého životného cyklu aplikácie. To znamená nájsť nové nápady, vytvoriť dizajn, grafiku, programovať, navrhnúť marketing, predaj, poskytnúť poradenstvo, atď. Aplikácia tvbay je síce moje dieťa, ale to, aký bude mať život a či si vo svete mobilných aplikácií nájde svoje stabilné miesto, majú na starosti moji mladí kolegovia. Vymysleli pre tvbay marketingovú aj obchodnú stratégiu a ja ich v tom plne podporujem. Dôverujem im a verím v úspech,“ uzatvára Suchoba.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Lenka Staňová zo spoločnosti Henkel Slovensko získala prestížne ocenenie HR Talent roka 2024 O krajšie Slovensko sa postará takmer 10-tisíc ľudí, pomôžu Španej Doline aj nemocnici

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.