Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. januára 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

ŠFRB zahájil elektronické podávanie žiadostí

BRATISLAVA 17. januára – Štátny fond rozvoja bývania (ŠFRB) v súvislosti s účinnosťou nového zákona č.150/2013 Z. z. o ŠFRB (zákon) zahájil dňa 15.01.2013 elektronický príjem žiadostí (EPŽ). Uvedená aktivita zabezpečuje rovnosť šancí v poradovníku na získanie podpory pre žiadateľov zo všetkých regiónov Slovenska. Pri posudzovaní žiadostí a priznávaní podpory sa postupuje podľa poradového čísla, ktoré je vygenerované v celkovom poradovníku ŠFRB prostredníctvom internetového portálu EPŽ už pri overení žiadosti na príslušnom mestskom úrade. V minulosti boli žiadosti posudzované v takom poradí ako boli doručené poštou do podateľne ŠFRB, čím boli žiadatelia zo vzdialenejších MÚ v určitej nevýhode.

,,Počas prvého dňa (15.01.2014) prevádzky systému EPŽ neboli zaznamenané žiadne výpadky, ktoré by znemožnili registráciu žiadostí. Celkovo v prvý deň bolo prostredníctvom EPŽ prijatých 92 žiadostí z 32 MÚ. Prvá žiadosť bola zaregistrovaná krátko po spustení z MÚ v Trenčíne a najväčší počet žiadostí 9 prišlo z MÚ Nové Zámky“ povedala generálna riaditeľka ŠFRB Ing. Dana Pištová.

Štátny fond rozvoja bývania zabezpečuje podporu v oblasti bytovej politiky a zefektívnenia existujúceho systému podpory bývania, ktorá sa realizuje v prevažnej miere formou poskytovania výhodných dlhodobých úverov. Slúži najmä na vytváranie výhodných podmienok pre obstarávanie nájomného bývania pre sociálne slabšie skupiny obyvateľstva, cielenú obnovu bytového fondu, zvýšenie efektívnosti podpory bývania a využitie prostriedkov štrukturálnych fondov EÚ.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

MF SR: Jarná notifikácia Eurostatu potvrdila zníženie dlhu MDVRR: Štátna podpora na bývanie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.