Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. októbra 2016 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

SEWA znižuje recyklačné poplatky

Organizácia zodpovednosti výrobcov SEWA a.s. znižuje od 1. januára 2017 recyklačné poplatky v komoditách elektro a prenosné batérie. Recyklačný poplatok zároveň fakturuje za kus elektrozariadenia. Vďaka tomu je jeho výška transparentná pre koncového zákazníka, ako aj pre predajcov, dovozcov, distribútorov a výrobcov elektrotechniky, ktorí sú jeho výšku povinní viditeľne uvádzať pri predaji.
„Dovozca a predajca elektrotechniky je povinný viditeľným spôsobom uvádzať kusovú sadzbu recyklačného poplatku konečnému spotrebiteľovi a jeho výška sa nesmie meniť v celom distribučnom reťazci. Tým, že fakturujeme kusové sadzby recyklačných poplatkov v príslušných kategóriách elektrozariadení z domácností, pomáhame výrobcom, dovozcom, distribútorom a predajcom napĺňať spomínanú zákonnú povinnosť,“ povedal Jozef Kozák, výkonný riaditeľ SEWA, a.s.
SEWA pôsobí na Slovensku už 12 rokov a pre svojich členov zabezpečuje zber a recykláciu elektroodpadu, odpadov z obalov, použitých batérií a akumulátorov. Počas minulého roka zabezpečila zber a spracovanie celkovo viac ako 5200 ton elektroodpadu a takmer 146 ton použitých batérií a akumulátorov. Z hľadiska počtu členov a komplexnosti služieb patrí dlhodobo k lídrom na trhu odpadového hospodárstva.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

xa

K téme

Výrobcovia a predajcovia elektrozariadení zaplatia za recykláciu o 15 % menej SEWA a ERP spájajú sily pre lepšie poskytovanie služieb

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.