Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. júna 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

SEWA a ERP spájajú sily pre lepšie poskytovanie služieb

BRATISLAVA 13. júna – SEWA, a.s. a European Recycling Platform (ERP) oznamujú, že počnúc dnešným dňom spájajú sily pre služby kolektívneho plnenia na Slovenskom trhu. ERP sa stáva akcionárom SEWA, a.s. a bude podporovať aktivity SEWA, a.s. na domácom trhu. SEWA, a.s. sa stáva členom Európskej rodiny ERP a bude pomáhať ERP rozvíjať aktivity na európskom trhu. SEWA, a.s. bude vystupovať pod spoločným názvom “SEWA, member of European Recycling Platform”. Výsledkom synergického spojenia SEWA a ERP budú kvalitnejšie služby a ceny pre Slovenských a Európskych výrobcov.

O SEWA, a.s.:
SEWA, a.s. bola založená v apríli 2005 najvýznamnejšími výrobcami a dovozcami elektrických a elektronických zariadení združených v profesných asociáciách Asociácií dovozcov audiovizuálnej techniky (ADAT) a IT Asociácií Slovenska (ITAS). Cieľom SEWA, a.s. je zabezpečiť kolektívne plnenie povinností zberu a recyklácie elektrického a elektronického odpadu, použitých batérií a odpadu z obalov pre svojich členov.
SEWA, a.s. je počtom klientov a komplexnosťou služieb najrozsiahlejšia kolektívna organizácia na Slovensku.
Viac informácii o SEWA na www.sewa.sk.

O ERP:
European Recycling Platform (ERP) bola založená v decembri 2002 spoločnosťami Braun, Electrolux, HP a SONY ako reakcia na Smernicu EÚ o Odpade z elektrických a elektronických zariadení (Smernica o OEEZ). Misiou ERP je zabezpečiť nákladovo efektívnu implementáciu smernice v prospech členských spoločností a ich Európskych spotrebiteľov. ERP je prvou kolektívnou organizáciou pre OEEZ s aktivitami a operáciami vo viacerých Európskych krajinách a tak prvou kolektívnou organizáciou, ktorá prenáša výhody z multinárodných recyklačných aktivít priamo na zákazníka.

ERP rozvíja svoje aktivity v dvanástich krajinách – Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Írsko, Nemecko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Taliansko, Španielsko a Veľká Británia.
Viac informácií o ERP na www.erp-recycling.org

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Výrobcovia a predajcovia elektrozariadení zaplatia za recykláciu o 15 % menej SEWA znižuje recyklačné poplatky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.