Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. februára 2014 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SDKÚ-DS:Podarilo sa nám zastaviť podozrivý kšeft SMERu v ŽSK

BRATISLAVA 24. februára – Po tom, čo SDKÚ-DS kritizovala opätovnú snahu SMERu uzatvoriť podozrivé dlhodobé komerčné zmluvy na prenájom lekární vo vybraných poliklinikách ŽSK, župan J. Blanár náhle stiahol tento bod ( bod 9 z „Nakladanie s majetkom Žilinského samosprávneho kraja“) z programu dnešného rokovania Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja.
„ Keď strana SDKÚ-DS v piatok zaslala médiám tlačovú správu, ktorá upozorňovala na to, že SMER chce na dnešnom zastupiteľstve odklepnúť podozrivý prenájom lekární v ŽSK vopred vybratému záujemcovi, poslanci ŽSK dostali zo župy mail s oznámením, že župan J. Blanár tento bod z rokovania zastupiteľstva sťahuje. Oficiálnym dôvodom bolo, že o prenájom lekární prejavila záujem istá firma MIRAKL, a.s. Košice. Je však evidentné, že tento bod župan stiahol z rokovania až po našom tlaku. Svedčí o tom fakt, že ponuka od spoločnosti MIRAKL, a. s., bola doručená na župu už v stredu- 19. februára! Tento bod však z rokovania stiahli až v piatok- teda po našej kritike“ hovorí poslanec ŽSK Imrich Žigo.
„ Opäť sa ukázalo, že dôsledná opozičná práca má zmysel a dokáže zastaviť kšefty, na ktoré v konečnom dôsledku doplácajú občania. Našu opozičnú prácu si nerobíme len v NR SR, ale aj v regiónoch. Budeme sledovať, ako sa bude táto záležitosť s prenájmom lekární v ŽSK vyvíjať a aký bude jej výsledok.“ zdôraznil podpredseda SDKÚ-DS Viliam Novotný.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Unikátne preteky na Liptove už túto sobotu! Súťažiť sa bude na zemi, na vode, aj na snehu TAURIS potvrdil svoje líderstvo. Na Danubius Gastro získal najviac ocenení

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.