Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. októbra 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SDKÚ-DS: Vyhlásenie

BRATISLAVA 25. októbra – Čakali sme dlho, pridlho. Včerajšie vyhlásenie Ústavného súdu treba posudzovať aj ako neoprávnené odkladanie vyjadrenia inštancie, ktorá má v demokratickej spoločnosti výsadné postavenie, a preto aj špeciálnu zodpovednosť. Prezident Slovenskej republiky mal vymenovať nového Generálneho prokurátora JUDr. Čentéša už pred vyše rokom a štvrť. Keďže to neurobil, postavila som sa na čelo Petičného výboru, ktorý zbiera podpisy občanov, ktorí chcú upozorniť pána prezidenta, aby si plnil svoje povinnosti.
Ústavný súd vo svojom vyhlásení upozorňuje prezidenta demokratického štátu, že v žiadnom prípade nesmie postupovať svojvoľne. Vyhlásenia typu – mne sa kandidát nepáči, nepatria do komunikačnej výbavy hlavy štátu. Ak by predsa len mal výhrady, musí mať na ne zákonné dôvody a musí ich riadne oznámiť. Tak znie pomocná „barlička“, ktorú Ústavný súd ponúkol nášmu prezidentovi. Uvidíme, či nájde dostatočne obhájiteľné dôvody, aby naďalej bránil JUDr. Čentéšovi, riadne zvolenému Generálnemu prokurátorovi, v nástupe do funkcie. Priestor na výhovorky sa zase zúžil.

Magda Vášáryová
Predsedníčka Petičného výboru za vymenovanie GP

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Zamestnávatelia môžu opäť zabojovať o titul Zdravá firma roka. Union vytvára priestor aj na diskusie o duševnom zdraví žien na pracovisku Komisia bude čeliť európskemu súdu v súvislosti s prekročením tabakových zákonov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.