Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. apríla 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SDKÚ-DS: Stanovisko k dnešnej TB strany Smer-SD

BRATISLAVA 10. apríla – Smer-SD doteraz vo vláde ešte nikdy nemusel robiť nijaké úsporné opatrenia. Naopak, pri svojom prvom nástupe do vlády v roku 2006 začal hneď rozdávať. Teraz si to nebude môcť dovoliť. Preto je prirodzené, že hľadajú a budú hľadať výhovorky.
Fakty sú však jasné – vláda Ivety Radičovej v roku 2011 znížila deficit verejných financií na porovnateľnej báze takmer o 4% HDP. A hoci Smer nebude musieť urobiť ani polovicu tohto ozdravenia verejných financií, má z toho strach.
Minister financií Peter Kažimír veľmi dobre vie, že hotovostné plnenie štátneho rozpočtu za prvé tri mesiace roku nie je pre celoročný výsledok verejných financií v medzinárodnej metodike podstatné.
Ak by sa do vývoja rozpočtu v tomto roku zo strany vlády nezasahovalo, deficit by dosiahol 4,4% HDP. Všetky položky, pri ktorých sa predpokladal iný ako rozpočtovaný vývoj boli na začiatku apríla bývalým vedením Ministerstva financií SR konkretizované a kvantifikované.
Ak súčasný minister financií tvrdí, že deficit bude vyšší, mal by vedieť jasne povedať, v ktorých konkrétnych položkách by mal byť vývoj horší.

Tlačová služba SDKÚ-DS

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Zdravšie a udržateľnejšie potraviny za dostupnú cenu? Stačí nakúpiť v Lidli COOP Jednota pokračuje v protiinflačnej garancii

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.