Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. októbra 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SDKÚ-DS: Na spojenie sa opozície v SR vyzval aj šéf EPP Martens

BRATISLAVA 10. októbra – Opozícia by mala mať v prezidentských voľbách jedného kandidáta a spolupracovať by mala aj v župných voľbách v roku 2013, skonštatoval predseda Európskej ľudovej strany (EĽS) Wilfied Martens po stretnutí s predsedom SDKÚ-DS Pavlom Frešom v Bruseli. Martens privítal užšiu spoluprácu troch pravicových strán na Slovensku, z toho SDKÚ-DS a KDH ako členov Európskej ľudovej strany a Mosta-Híd ako žiadateľa o členstvo, nielen v rámci vnútropolitických záležitostí, ale aj na európskych témach, ktorých význam narastá. Predseda EĽS Martens sa zaujímal tiež o nové vedenie SDKÚ-DS a jej postavenie po voľbách, pričom ho potešil nárast preferencií strany v posledných prieskumoch.
Šéf SDKÚ-DS Frešo sa spolu s europoslanciami Eduardom Kukanom a Petrom Šťastným stretol aj s predsedom frakcie Európskej ľudovej strany v Európskom parlamente Josephom Daulom. Daul uvítal zmenu vo vedení SDKÚ-DS po neúspešných voľbách a vyjadril nádej na zlepšenie spolupráce medzi pravicovými stranami na Slovensku, najmä medzi SDKÚ-DS, KDH a stranou snažiacou sa o členstvo v EĽS – Most-Híd. Zaujímal sa tiež o dôsledky, ktoré prinesie dominantná vláda ľavice na Slovensku a poprial SDKÚ-DS nový štart, lebo je presvedčený, že len skúsené stredo-pravé strany vedia viesť krajinu dôsledne a vyviesť ju z hospodárskych problémov.

Michal Lukáč
hovorca SDKÚ-DS

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;bl

K téme

Dovolenka bez hnačky? Je to možné. Poradíme vám ako Leto v neónových farbách. Ako vyzerá unikátna torta inšpirovaná bezdymovou limitkou?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.