Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. apríla 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

SAFS o projekte Transparentní lekári

BRATISLAVA 30. apríla – Farmaceutické firmy, združené v SAFS, podporujú všetky projekty, ktoré smerujú ku zvýšeniu transparentnosti v zdravotníctve. Informovanie o vzťahoch a spolupráci medzi lekármi a farmaceutickými firmami patria do tejto oblasti. SAFS preto víta iniciatívu Transparency International Slovensko (TIS) s jej portálom Transparentní lekári.

„Je to dobrý základ pre komplexné uchopenie tejto problematiky, ktorá často trpí bulvarizáciou a účelovým zjednodušovaním témy. Nedostatky, ktoré sú zrejmé aj z portálu, v drvivej väčšine súvisia s veľkou neprehľadnosťou súčasne platného zákona, ktorého vykonateľnosť je aj pre zainteresované subjekty často doslova hádankou,“ povedal výkonný riaditeľ SAFS Štefan Mesároš a dodal, že SAFS sa bude v krátkej budúcnosti snažiť argumentovať v prospech zmeny zákona tak, aby bolo prakticky možné ho aj napĺňať bez nutnosti obsiahlo študovať paragrafy a detaily.

„Súčasťou takýchto aktivít by však mala byť aj férová diskusia na tému, z čoho vlastne pozostáva vzťah lekára a farmaceutickej firmy, pretože tu sa veľmi často zabúda na fakt, že v tomto vzťahu ide najmä a predovšetkým o vzdelávanie a zvyšovanie kvalifikácií lekárov, čo má okamžitý dopad na kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti,“ povedal Štefan Mesároš a dodal, firmy združené v SAFS nikdy takúto diskusiu neodmietnu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk

K téme

Farmafirmy zverejnili marketingové výdavky za rok 2013 Slovensko: Farmaceutické spoločnosti založili novú asociáciu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.