Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. januára 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovensko: Farmaceutické spoločnosti založili novú asociáciu

BRATISLAVA 23. januára – AIFP vznikla na prelome rokov 2013 a 2014 a v súčasnosti reprezentuje 24 farmaceutických spoločností, pôsobiacich na slovenskom trhu. Je pokračovateľom Slovenskej asociácie farmaceutických spoločností orientovaných na výskum a vývoj (SAFS). Vstúpili do nej aj niektoré spoločnosti, ktoré boli členmi ADL (Asociácia dodávateľov liekov a zdravotníckych pomôcok).

„AIFP združuje spoločnosti, ktoré prinášajú pacientom najviac nových liekov a liečebných technológií. Spájajú nás teda najmä inovácie a veľký dôraz na výskum a vývoj,“ povedal predseda Dozornej rady AIFP Peter Musil. Dodal, že druhým silným spojovacím článkom AIFP je Európska federácia asociácií farmaceutického priemyslu (EFPIA), v ktorej sú všetky členské spoločnosti AIFP členmi. Nevyhnutnou podmienkou členstva v AIFP je súhlas členskej spoločnosti s Etickým kódexom EFPIA a jeho implementácia do procesov.

„Cieľom AIFP je nielen zastupovať záujmy svojich členov. Vznik asociácie považujem predovšetkým za začiatok novej éry v komunikácii so všetkými kľúčovými partnermi – od tvorcov legislatívy cez zdravotníckych profesionálov a pacientske združenia až po iné súvisiace rezorty,“ zdôraznil predseda Dozornej rady AIFP Peter Musil.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Slovensko má problém s obezitou, upozorňuje na to aj Kaufland Slovákov poteší nový český prémiový ležiak Krušovice Bohém

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.