Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. mája 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

S kvalitnejším vzdelaním môžeme očakávať aj európske platy

BRATISLAVA 15. mája – Tím mladých ekonómov z Ekonomickej univerzity v Bratislave sa stal víťazom 5. ročníka súťaže Economicus, ktorú každoročne organizuje Nadácia VÚB. Za prácu venovanú perspektívam príjmovej konvergencie v Európe získali autori okrem ocenenia aj finančnú odmenu vo výške 10 000 eur. Nadácia VÚB chce i týmto spôsobom podporovať rozvoj ekonomickej vedy a výskumu na Slovensku.

Medzinárodný tím autorov Martin Lábaj, Miroslava Havettová-Luchavová a Jesus Crespo Cuaresma pôsobí na Národohospodárskej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave a svoju štúdiu pod názvom „Perspektívy príjmovej konvergencie v Európe: zhodnotenie úlohy dynamiky vývoja ľudského kapitálu“ publikovali v renomovanom časopise Economic Systems. Trojica sa zamerala na skúmanie ekonomických dopadov, ktoré by malo priniesť skvalitnenie vzdelávania v krajinách strednej a východnej Európy. Práve zlepšenie ľudského kapitálu by podľa nich malo zohrať v procese „zbližovania“ našich príjmov s úrovňou západoeurópskych krajín počas nasledujúcich 50 rokov dôležitú rolu.

„Autori víťaznej práce zhodnotili, aký vplyv má vzdelanie pri dobiehaní príjmovej úrovne bežnej v západnej Európe. Ich práca je zároveň dôkazom, že vytváranie medzinárodných tímov môže pomôcť pri zviditeľňovaní výsledkov práce slovenských vedcov v zahraničí,“ hovorí Elena Kohútiková, zástupkyňa generálneho riaditeľa VÚB. Medzinárodná odborná porota tiež konštatovala, že kvalita prihlásených prác sa z roka na rok zvyšuje, a to tak z hľadiska obsahového, ako aj formálneho. „Všetky štúdie sa zaoberali aktuálnymi ekonomickými otázkami, ku skúmaniu ktorých tímy pristupovali skutočne inovatívne,“ dodáva E. Kohútiková.

Economicus je len jedným z viacerých programov Nadácie VÚB určených pre podporu vzdelávania, vedy a výskumu na Slovensku. Okrem neho Nadácia každý rok financuje aj semestrálne hosťovanie zahraničných profesorov na slovenských ekonomických univerzitách. Študenti vysokých škôl tiež majú možnosť zapojiť sa do súťaže o najlepší študentský projekt Customer Satisfaction University Award a vyhrať tak okrem finančnej odmeny aj stáž vo VÚB alebo v centrále materskej banky Intesa Sanpaolo v Miláne.

O Cenu Nadácie VÚB pre mladých ekonómov – Economicus sa mladí vedci môžu uchádzať aj v novom ročníku súťaže, ktorý Nadácia VÚB vyhlásila dnes. Podmienkou je publikovanie vedeckého článku z oblasti ekonómie alebo finančníctva v niektorom z karentovaných zahraničných ekonomických časopisov počas roka 2014. Všetci spoluautori článku musia byť vo veku vo veku do 40 rokov. Prihlášky je možné posielať do 31. januára 2015. Víťaza, ktorý získa finančnú odmenu vo výške 10 000 eur, vyberie medzinárodná odborná porota. Viac informácií o podmienkach súťaže získate na internetovej stránke www.nadaciavub.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Pacientom po mozgovej porážke hrozia vysoké doplatky za lieky AGRO: Agrorezort zafinancuje rekonštrukciu 180 km ciest II. a III. triedy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.