Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. novembra 2016 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

S financiami myslite aj na svojich blízkych

BRATISLAVA 15. novembra 2016 – Mnohí z nás si šetria, no nie vždy nám ostane aj pre najbližších. S investičným sporením si možno úspory vyplácať v pravidelných sumách, ktoré môžu poslúžiť ako finančná výpomoc našim blízkym.

Možno máte do dôchodku ďaleko, ale čo vaši rodičia? Majú dostatok peňazí, aby žili dôchodok podľa svojich predstáv? Čísla hovoria, že za 30 rokov kvalifikovaného obdobia prináleží dôchodcovi v tomto roku minimálny dôchodok vo výške 269,50 eura mesačne. Táto suma však nemusí pokrývať všetky výdavky na život, a preto by finančná pomoc vašich blízkych na dôchodku zaiste potešila. Aby ste im ju mohli dopriať pravidelne, chcelo by to vedľajší príjem. Dá sa získať aj bez ďalšieho zamestnania?

Mnohí máme rešpekt pred investovaním do fondov kvôli riziku možného poklesu hodnoty investícií, ale fondy ponúkajú zaujímavé zhodnotenie. Dobré sporenie Investícia od Prvej penzijnej prináša novinku: „Pravidelnú formu vyplácania peňazí z celkovej nasporenej sumy, ktorá môže predstavovať ďalší príjem do rodiny. Finančná pomoc je potom jednoduchšia – či už starším členom rodiny, alebo aj deťom, ktorým financie môžu poslúžiť ako vreckové. Zvyšok úspor zostáva v rukách investičných odborníkov, ktorí môžu financie zhodnocovať vo vybraných investičných fondoch,“ vysvetľuje Jaroslav Pilát, generálny riaditeľ PRVEJ PENZIJNEJ SPRÁVCOVSKEJ SPOLOČNOSTI POŠTOVEJ BANKY, správ. spol., a. s.

Mesačná výplata vo výške 50 eur

Ako ju dosiahnuť? Ak by ste si začali sporiť po 40 eur mesačne v 32 rokoch veku, po 15 rokoch sporenia by ste s predpokladaným vyváženým výnosom 4 % p. a. a vložení sumy 7 344 eur nasporili až 10 144 eur. V 47 rokoch by vaša pravidelná výplata z nasporenej sumy bola 50 eur mesačne počas takmer 16 rokov. Presvedčte sa na www.penzijna.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Čiastočné uvoľnenie cien energií by pomohlo zatepliť 50-tisíc rodinných domov Odvážna zmena receptúry Slovákom zachutila, gastro prevádzkam svitá na lepšie časy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.