Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. augusta 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Radio Slovakia International začína vysielať aj na Slovensku

BRATISLAVA 31. augusta – Zahraničné vysielanie RTVS po prvýkrát počas takmer 23 rokov svojej existencie  vstúpi do slovenského éteru. „Tento krok je súčasťou našej stratégie rozširovať mediálne služby RTVS. Z našich analýz vyplýva, že cudzinci v Bratislave a okolí majú záujem získavať informácie o dianí na Slovensku v cudzích jazykoch,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Václav Mika. V rozhovore pre RSI ďalej povedal, že nejde o experiment ani o vysielanie spojené s konkrétnou udalosťou. Táto služba je skôr prekvapením, od ktorého očakáva trvalé usadenie v slovenskom éteri. 
RSI denne prináša informácia o tom, čím žije Slovensko a predstavuje našu krajinu hlavne poslucháčom, ktorých materinským jazykom nie je slovenčina, keďže okrem slovenského jazyka vysiela v ďalších piatich svetových jazykoch – angličtine, nemčine, francúzštine, ruštine a španielčine.
„Spustenie terestriálneho vysielania na Slovensku vítame a očakávame rýchlu odozvu poslucháčov na mediálny obsah, ktorý pripravujeme.  Verím, že k ohlasom z Prahy, New Yorku, Paríža, Tokia a mnohých ďalších kútov sveta, ktoré oceňujú pôvodnosť informácií o Slovensku, sa pripoja aj tie z Bratislavy a okolia,“ povedala šéfdramaturgička programovej služby RSI Mária Mikušová.

Doplňujúce informácie o RSI
http://rsi.rtvs.sk/
https://www.facebook.com/RadioSlovakiaInternational
https://www.facebook.com/RsiEnFrancais
https://www.youtube.com/user/EnglishSectionRSI
RSI môžete počúvať aj prostredníctvom mobilnej aplikácie iRádio RTVS http://aplikacie.rtvs.sk/

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

12. ročník charitatívneho galavečera Noc nádejí bude na obrazovkách RTVS výnimočný Towercom ponúka v rámci terestriálneho vysielania programy JOJ Group vrátane JOJ Šport

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.