Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. decembra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Rezidentské parkovanie sa v Banskej Bystrici rozrastá

BRATISLAVA 14. decembra – Po mestskej časti Fortnička zavádza spoločnosť EEI úspešný koncept rezidentského ochranného parkovania aj v ďalších mestských častiach Banskej Bystrice. Lepšie podmienky parkovania pre rezidentov pribudnú na Sídlisku I. a na Kollárovej ulici.

Spoločnosť EEI, ktorá spravuje parkovanie v Banskej Bystrici, začiatkom budúceho týždňa osadí v mestskej časti Sídlisko I. a na Kollárovej ulici dopravné značky, ktoré vymedzia rezidentskú zónu sídliska. Parkovanie na týchto miestach bude určené výhradne obyvateľom s rezidentskou parkovacou kartou. Ostatné autá budú mať parkovanie v tejto oblasti zakázané.

„Koncept sme pred pár týždňami priniesli do mestskej časti Fortnička ako pilotný projekt na Slovensku. Chceli sme dosiahnuť to, aby obyvatelia sídliska mohli vždy v okolí svojho domu pohodlne zaparkovať,“ povedala Soňa Húšťová, mediálna zástupkyňa spoločnosti EEI. Keďže sa projekt osvedčil a obyvatelia sú s jeho výsledkom spokojní, EEI sa spolu s mestom rozhodli koncept v nezmenenej podobe zaviesť aj do ďalších dvoch zón.

Rezidentské parkovacie karty je možné objednať si za symbolický poplatok 5/ročne na stránke www.eei.sk a vyzdvihnúť na predajnom mieste spoločnosti EEI na Bakossovej ulici. Súčasťou lokality Fortnička sú líniové parkoviská v tarifnom pásme 1 a 2 a v lokalite Sídlisko I. bude vytvorené líniové parkovanie v tarifnom pásme 2, ktoré poslúži pre parkovanie návštev.

Spoločnosť EEI s.r.o. sa venuje riešeniu statickej dopravy. Momentálne pôsobí v mestách Banská Bystrica, Zvolen, Košice a Vranov nad Topľou. Investičné aktivity zahŕňajú výstavbu a prenájom parkovacích plôch, budovanie hromadných garáží a odstavných plôch aj pre maloobchodnú klientelu. V oblasti parkovania patrí EEI k lídrom na domácom trhu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Pardubice sa stanú vzorom férového a efektívneho parkovania Spoločnosť EEI odstupuje od zmluvy s Petržalkou

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.