Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. októbra 2015 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Spoločnosť EEI odstupuje od zmluvy s Petržalkou

BRATISLAVA 27. októbra – Spoločnosť EEI dnes oficiálne informovala vedenie Mestskej časti Bratislava – Petržalka o svojom rozhodnutí odstúpiť od zmluvy na dodávku parkovacích služieb pre Petržalku. Spoločnosť EEI konštatuje, že útoky na firmu, znevažovanie jej dobrého mena, odbornosti a schopností, prekročili únosnú mieru. EEI zároveň vyhlasuje, že odmieta slúžiť ako nástroj politického boja, ktorý nemá s odborným riešením katastrofálnej situácie ohľadne parkovania v Petržalke nič spoločné.

„Za posledné týždne sme si vypočuli z úst takzvaných expertov na rezidentské parkovanie toľko nezmyslov a urážok, a prečítali a videli toľko mediálnych skreslení a zavádzania, že to nemá zmysel. Občania Petržalky si asi budú musieť na poriadok v parkovaní na svojom sídlisku počkať dlhšie“, uvádza sa v stanovisku EEI, ktoré firma dnes poskytla tlačovým agentúram.

Podľa EEI úspech akéhokoľvek systému rezidentského parkovania stojí a padá na miere akceptovateľnosti zo strany obyvateľstva, ktorá je do veľkej miery daná úrovňou a najmä obsahom diskusie, ktorú vedú zodpovední predstavitelia občanov. V prípade Petržalky bol podľa EEI celý systém v diskusii natoľko dehonestovaný a znevážený, že miera jeho akceptácie zo strany obyvateľov by bola veľmi otázna.

„Našou prácou nie je viesť boj s poslancami, médiami, či dokonca obyvateľstvom. My ponúkame funkčnú a v praxi overenú koncepciu, ktorá by problém s parkovaním v Petržalke vyriešila a najmä by vytvorila predpoklad na ďalšiu modernizáciu a optimalizáciu celého systému statickej dopravy v tejto rezidentskej zóne. To všetko ale predpokladá, že sa budeme o tejto veci seriózne a najmä odborne rozprávať. A to sa v prípade Petržalky ani zďaleka nedeje“, konštatuje firma EEI.

Spoločnosť, ktorá je dnes najväčším operátorom parkovacích systémov na Slovensku ďalej uvádza, že aj v iných mestách Slovenska bolo zavádzanie rezidentských parkovacích systémov vždy spojené so vzrušenou diskusiou, ktorá ale nikdy nenadobudla také absurdné rozmery, ako teraz v prípade Petržalky.

„Diskusia, dokonca aj tvrdá diskusia je normálna vec, pretože ľudia nikdy neveria novým veciam. Dnes si ale rezidenti systémy pochvaľujú, pretože ich chronický problém s parkovaním sa vyriešil. V Bratislave to ale prekročilo únosnú mieru. Je nám to ľúto, ale dobré meno spoločnosti EEI už nemienime naďalej vystavovať urážkam zo strany ľudí, ktorí netušia o čom parkovacie systémy sú, ako fungujú a najmä komu a ako slúžia“, konštatuje EEI na záver svojho stanoviska.

Spoločnosť EEI sa po zverejnení tohto stanoviska už nebude ku tejto otázke vyjadrovať.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Zdieľať spoločnú vášeň pre šport. Nová lokálna kampaň Mastercard vznikla na Slovensku Slovensko na Expo Dubaj ako veľký hráč v segmente malých lietadiel

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.