Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. januára 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Registrácia žiadostí o poskytnutie dotácií len do konca januára

BRATISLAVA 14. januára – Subjekty, ktoré sa uchádzajú o podporu svojej činnosti v rámci dotačného programu Kultúra národnostných menšín 2014, by mali svoje žiadosti elektronicky zaregistrovať na adrese: http://dotacie.vlada.gov.sk/2014/index.php do 31. januára 2014. Do tohto termínu je potrebné zaslať aj tlačenú podobu žiadosti. K dnešnému dňu Úrad splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny zaregistroval žiadosti od 129 subjektov, úrad ráta na konci januára so 600 až 700 žiadosťami.
Úrad vlády SR a Úrad splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny predpokladajú, že finančné prostriedky budú v roku 2014 žiadateľom vyplatené podstatne skôr ako v minulých rokoch aj vzhľadom na to, že existujú transparentné pravidlá alokácií. Schválilo ich jedenásť z trinástich národnostných menšín prostredníctvom svojich zástupcov vo Výbore pre národnostné menšiny a etnické skupiny v novembri 2013. Žiadatelia boli oboznámení s metodikou na prekladanie a vyhodnocovanie žiadostí počas šiestich seminárov, ktoré na prelome rokov zorganizoval Úrad splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny vo všetkých krajoch Slovenska. Na Úrade vlády SR je vytvorených 15 komisií z odborníkov v príslušnej oblasti, ktorí budú rozhodovať o pridelení finančných prostriedkov.
Objem disponibilných finančných prostriedkov na program Kultúra národnostných menšín na rok 2014 je vo výške 3 829 250 eur. Predpokladaná výška poskytnutej dotácie na jednu žiadosť môže byť minimálne 500 a maximálne 100 000 eur.
Všetky potrebné informácie nájdu žiadatelia aj na webovej stránke Úradu splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny: http://www.narodnostnemensiny.gov.sk/
Úrad vlády SR potvrdzuje aktívne a plnohodnotné pôsobenie Úradu splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny aj v roku 2014. Poverená plnením úloh splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny je aj naďalej Mária Jedličková. Pod jej vedením úrad splnomocnenca kontinuálne a odborne zabezpečuje plnenie všetkých zodpovedajúcich úloh vrátane participácie príslušníkov národnostných menšín na riešení vecí, ktoré sa ich týkajú na národnej úrovni. Deje sa tak prostredníctvom Výboru pre národnostné menšiny a etnické skupiny a efektívnym využívaním dotačného programu na podporu kultúrnych, vzdelávacích, výskumných a osvetových aktivít národnostných menšín. Na Úrade splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny pracujú zamestnankyne navrhnuté za maďarskú, rómsku, rusínsku, srbskú, ukrajinskú a židovskú národnostnú menšinu. Zámerom úradu je vytvoriť tím zamestnancov, ktorí sú nielen odborníkmi v danej oblasti, ale v nadväznosti na osobnú identitu menšinovej problematike aj rozumejú.

Úrad vlády SR
Úrad splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Z minima spravil maximum: Muž stavil 2 € a vyhral v MonacoBet online kasíne 2600 € Slovenský olympijský dom v Paríži prezentuje čerstvo spustená webová stránka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.