Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. júna 2015 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Reakcia VšZP na prejav prezidenta SR

BRATISLAVA 18. júna – VšZP nemôže súhlasiť s tvrdením o netransparentnosti vo VšZP, ktoré zazneli v dnešnom prejave prezidenta SR Andreja Kisku v NR SR.

VšZP je jedinou zdravotnou poisťovňou na Slovensku, ktorá zverejňuje informácie o zmluvách s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti nad rámec zákona. Zmluvy sú zverejňované v plnom rozsahu vrátane cien a zmluvných objemov.

V záujme zabezpečenia maximálnej transparentnosti uzatvárania zmlúv VšZP zverejňuje nielen samotné zmluvy, ale od 1.4.2015 zverejňuje na svojej internetovej stránke aj všetky nové žiadosti poskytovateľov o zazmluvnenie i s dôvodmi, prečo bola, respektíve nebola zmluva uzavretá.

VšZP záleží na tom, aby proces zazmluvňovania poskytovateľov mal jasné pravidlá a aby nikto nemohol spochybniť transparentnosť jej rozhodovania pri akýchkoľvek zmenách v sieti poskytovateľov zdravotnej starostlivosti.

Výsledkom tejto snahy sú napríklad nové kritériá pre ŠAS (špecializovaná ambulantná starostlivosť), nová stratégia nákupu CT a MR diagnostiky a pod.

18.6.2015, Informovala: Petra Balážová, hovorkyňa

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

LANXESS predstavil inteligentné a udržateľné produkty pre polyuretánový priemysel Až 48 % Slovákov si myslí, že za násilie v partnerských vzťahoch sú zvyčajne zodpovedné aspoň čiastočne aj obete násilia – odhalil prieskum IKEA

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.