Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. decembra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Protimonopolný úrad povolil vstup Medirex a.s. do HPL

BRATISLAVA 21. decembra – Protimonopolný úrad SR povolil transakciu v rámci ktorej Medirex a.s. nadobudol polovičný podiel v spoločnosti HPL, ktorá sa špecializuje na klinickú mikrobiológiu. Týmto prepojením vznikla najsilnejšia slovenská skupina pôsobiaca v oblasti laboratórnej diagnostiky s kompletným portfóliom služieb.

„Pravdou je, že Medirex sa zaujímal aj o možnú akvizíciu laboratórií Alpha Medical, ktorú nedávno predávala finančná skupina Penta. Nakoniec sme sa však rozhodli pre spojenie s partnerom, ktorý tak isto ako my, vyrástol na odbornom základe a má v pláne dlhodobo podnikať v obore“, povedal generálny manažér Medirex Group MUDr. Radoslav Bardún a dodal, že firemná kultúra oboch firiem sa líši od kultúry finančných skupín podnikajúcich v zdravotníctve. „Nerobíme biznis za účelom výhodného predaja, ale naším cieľom je dlhodobý rozvoj a inovácie“, povedal Bardún a dodal, že vstup jeho firmy do HPL dáva logiku aj z hľadiska kompletizácie produktového portfólia Medirex Group.

Spojenie oboch firiem víta aj konateľ a spolumajiteľ HPL s.r.o. MUDr. Juraj Hanzen, ktorý povedal, že vytvorenie najsilnejšej slovenskej skupiny v oblasti laboratórnej diagnostiky dáva aj spoločnosti HPL veľké možnosti pre ďalší rozvoj.

„HPL sme budovali ako priekopníka a trvalého lídra v oblasti klinickej mikrobiológie. Spojením s Medirex Group získavame na sile a Medirex Group získava špičku v oblasti mikrobiológie, ktorú doteraz nepokrýval. Preto je to veľmi výhodné“, povedal Juraj Hanzen.

Bardún a Hanzen sa zhodujú aj v názore, že veľkou výhodou spojenia je fakt, že v majiteľskej štruktúre sú rozhodujúci lekári s odborným zázemím, čo poskytuje firme ideálny prehľad o stave a potrebách trhu.

„Laboratórna diagnostika je trochu špecifický obor medicíny. Náš lekár spravidla neprichádza do styku s pacientom, ale kolegom – iným lekárom. Ako lekári teda poskytujeme služby lekárom“, skonštatoval Hanzen.

Medirex Group a HPL aj v minulosti patrili medzi lídrov v oblastiach inovácie, výskumu a zavádzania najnovších metód do praxe. HPL tak bola napríklad vôbec prvou slovenskou firmou, ktorá získala akreditácie pre laboratóriá klinickej mikrobiológie. Dnes používa viac ako 120 akreditovaných metód a neustále ich počet rozširuje. Medirex Group okrem komerčných aktivít dlhodobo podporuje projekt Medirex Group Academy a úzko spolupracuje s akademickou sférou na vývoji nových metód laboratórnej diagnostiky. Iba v tomto roku napríklad firma uviedla na trh novú metódu skúmania Dedičných metabolických porúch, alebo účinnejšiu metódu zisťovania rakoviny krčka maternice Liquid base cytology.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

COOP Jednota Slovensko považuje rozhodnutie Rady Protimonopolného úradu SR za nezákonné Obvinenia Kúpeľov Bojnice sa opakovane ukázali ako nepravdivé a zavádzajúce

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.