Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. júla 2015 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Priamemu predaju sa na Slovensku venuje 180 000 ľudí

BRATISLAVA 28. júla – Predaj mimo kamenných obchodov alebo prostredníctvom e-shopov zaznamenal v roku 2014 opäť rast. Vyplýva to z prieskumu európskej Asociácie priameho predaja SELDIA. Spoločnosti, ktoré sa spoliehajú na svojich distribútorov, predali v Európe v roku 2014 tovar za viac ako 25 miliárd EUR.

Z prieskumu tiež vyplýva, že priamemu predaju sa na Slovensku venuje 180 tisíc ľudí, z ktorých väčšina sú ženy. Na Slovensku dosiahli obraty spoločností priameho predaja celkom 130 miliónov EUR.

Do prieskumu sa zapojili spoločnosti združené v európskej Asociácii priameho predaja. Ide napríklad o Amway, Vorwerk, Just či Partylite. Hlavnou podmienkou členstva je pritom dodržiavanie prísneho etického kódexu osobných predajcov.

Celoeurópsky najväčšími odbytištami priameho predaja sú Nemecko, Francúzsko a Rusko, celosvetovo sú to USA, Čína, Japonsko a Južná Kórea. Európa tvorí približne 17% celosvetového obratu.

Na celom svete vedie odvetvie spoločnosť Amway s tržbami 10,8 miliardy USD pred Avonom (8,9 miliardy USD) a Herbalife (5 miliard USD). Spolu spoločnosti priameho predaja tvorili celosvetové tržby v roku 2014 v hodnote 182 miliárd dolárov, čo znamená nárast o 6,4% oproti roku 2013.

V rámci priameho predaja sa najviac predávajú kozmetické výrobky (36%), doplnky stravy (23%) a potreby a prostriedky pre domácnosť (10%).

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Pripravte si doma jedlo ako z reštaurácie! S konvektomatmi od Miele si doma vykúzlite dokonalý kulinársky zážitok Priamy predaj ovplyvňuje inflácia, napriek tomu sú tržby stabilné

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.