Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. októbra 2014 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Pri refinancovaní zaváži nižší úrok aj lepší servis banky

BRATISLAVA 20. októbra – Slovákov pri refinancovaní lákajú online banky, ponúkajú lepší úrok, ale aj rýchlejší prístup k pôžičke.

Najčastejšími dôvodmi pre prenesenie pôžičky ostáva podľa prieskumu online banky Zuno lepšia úroková sadzba. Čoraz viac nás však pri rozhodovaní láka aj rýchlosť vybavenia žiadosti. Práve predstava zdĺhavého papierovania a dokladovania, klientov mnohokrát od možnosti refinancovania odrádza. Tomuto procesu sa však môžu vyhnúť, napríklad prenesením pôžičky do online banky, kde o aj pôžičku môžu požiadať len prostredníctvom internetu. Priebeh schvaľovania úveru je taktiež skrátený na minimum: „Refinancovanie u nás trvá v priemere 3 dni, záleží to však najmä od aktivity klienta. Po posúdení a schválení klientovej žiadosti dostane klient od nás ponuku do online bankingu. Sumu je možné začať čerpať hneď pripísaní na osobný účet, teda po podpise zmluvy SMS kódom,“ hovorí Lukáš Fúčela, úverový špecialista online banky Zuno.

Refinancujete aj kreditnú kartu

Mnoho klientov nevie, že v online bankách môžu okrem spotrebného úveru refinancovať aj iné bankové produkty, napríklad povolené prečerpanie či kreditnú kartu. Práve po kreditných kartách sa podľa prieskumu spoločnosti Mastercard dopyt od minulého roka zvýšil. Kým ešte v roku 2013 prejavilo o ne záujem 13 % bankových klientov na Slovensku, dnes už je to o 5 % viac. S používaním kreditných kariet sa spájajú tiež výhody v podobe zliav a benefitov, vlastniť kreditnú kartu sa však oplatí najmä vtedy, ak úrok na nej nie je príliš vysoký. Do online banky Zuno si môžete preniesť svoju kreditnú kartu zo starej banky a splácať ju budete s úrokom 14,9 % ročne. Pri žiadosti o refinancovanie kreditky sa postupuje podobne ako pri konsolidácii úveru, žiadny zdĺhavý proces ani poplatky navyše klienta nečakajú.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

♯KtoPomozeSlovensku: Zdravotníci v nemocniciach melú z posledného, dodajme im spoločne energiu Slovensko na Expo Dubaj ako veľký hráč v segmente malých lietadiel

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.