Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. apríla 2014 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Potrebujem hypotéku. Zn. Som podnikateľ.

BRATISLAVA 29. apríla – Ak ste jediným vlastníkom a konateľom eseročky, vo svojej firme však nie ste zamestnaný, respektíve si vyplácate len minimálnu mzdu, prinášame Vám zopár rád ako sa dostať k hypotéke.

Vaša spoločnosť nesmie vykazovať stratu a ani záporné vlastné imanie. Takisto by ste nemali mať nedoplatky voči daňovému úradu, sociálnej poisťovni a pod. Spoločnosť musí podnikať na Slovensku zvyčajne rok predtým, ako žiadosť podáte. Niektorým bankám však stačí aj prvé uzatvorené daňové priznanie ( to najmä v prípade, ak ste podnikali najskôr ako SZČO a prešli ste na s.r.o. s tým istým predmetom podnikania). V prípade, ak ste jediným spoločníkom a súčasne konateľom spoločnosti, no nie ste v nej zamestnaný, čiže nemáte príjem zo závislej činnosti, môžete ho preukázať dvomi spôsobmi:

Príjmami z podielu na zisku

– dôležité sú príjmy z podielu na zisku za posledné zdaňovacie obdobie,
– mesačný príjem sa vypočíta ako vyplatený podiel na zisku delený dvanástimi
– vo väčšine prípadov banky vyžadujú doklad o rozdelení zisku (rozhodnutie vlastníka, zápisnica), daňové priznanie za posledný rok s výkazmi, potvrdenie o neexistencii záväzkov voči daňovému úradu a doklad o vyplatení zisku (výpis z účtu).

Príjmami na základe tržieb

– banka si podľa činností, ktoré firma vykonáva, individuálne stanoví % akceptovania príjmu z tržieb.
– banky akceptujú väčšinou 10%, pri vybraných profesiách až 40% z obratu za predchádzajúci rok.
– budete musieť doložiť daňové priznanie za posledný rok s výkazmi, potvrdenie o neexistencii záväzkov voči daňovému úradu, prípadne výpisy z účtu spoločnosti.

Napadli vás v tejto súvislosti ďalšie otázky na ktoré nepoznáte odpovede? Resp. sa vám zdá celý proces dokladovania príjmov v prípade podnikateľov zložitý? Netrápte sa a nechajte to na odborníkov. Dobrý hypotekárny broker dokonale pozná procesy v bankách a dokáže vám odpovedať na všetky otázky týkajúce sa financovania vášho bývania prostredníctvom hypotéky. A to aj v prípade, ak sa celý proces na začiatku javí ako príliš komplikovaný, priam až nemožný.

Tím hypotekárnych brokerov Smart Brokers nájdete na www.smartbrokers.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Súboj s láskou. Nová historická romanca Jany Pronskej Vždy si vezme, čo chce! Je tu pikantná Omamná príťažlivosť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.